Reklam

ANAP GENEL BAŞKANI ÇELEBİ, ARDAHAN'DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ

ANAP GENEL BAŞKANI ÇELEBİ, ARDAHAN'DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ
01 Ağustos 2021 - 20:14 - Güncelleme: 02 Ağustos 2021 - 15:11
Ülke gündemi son günlerde meydana gelen orman yangınları ile bir hayli sıcak geçerken, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi'nin geçtiğimiz hafta ilimize yaptığı ziyaret de kentte siyaset arenasını ısıttı.

Anavatan Partisi yapılacak olan muhtemel bir erken Genel seçimlere katılabilmesi için yurt genelinde hızlı bir şekilde kongrelerini yapmaya başladı. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta Ardahan'da 1.Olağan kongresini Genel Başkan İbrahim Çelebi’nin katılımıyla yapıldı ve Hakan Aktaş, Anavatan partisi Ardahan İl başkanı seçilerek güven tazeledi.

ÖNCE ELEŞTİRDİ SONRA TEŞEKKÜR ETTİ

Anavatan Partisi Ardahan il başkanlığı tarafından organize edilen Dursun Akçam Kültür evinde, STK Başkanları ve Siyasi Parti temsilcileri ile partililere ve katılımcılara seslenen Genel Başkan İbrahim Çelebi, konuşmasında önce iktidar partisini eleştirdikten sonra, yatırımlar konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Ardahan'dan selam göndererek teşekkür etti. Ardahan ziyaretinde kurbanlarla karşılanan Genel başkan Çelebi'ye halk yoğun ilgi gösterdi. Çelebei, Ardahan Belediyesini ziyaret ettikten sonra esnafı da ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

ÇELEBİ; BİZİM NEFSİMİZİ ZORLADILAR AMA KABUL ETMEDİK

Çelebi konuşmasında şunları aktardı; " Sevgili Ardahanlılar ben gittiğim her yerde şunu söylüyorum.  Bizim sorunlarımızı ne bu iktidar nede ana muhalefet çözebilir. Bu sorunları ancak biz çözeriz. Bunlar bizim sorunlarımızı çözemez. 17 - 25 Aralık operasyonundan sonra Fetöcüler, Anavatan partisini para ile satın almak istediler, bizim nefsimizi zorladılar ama mağlup olmadık ve onları elimizin tersiyle ittik. Para bulunur ama ülkenin gerçek sorunlarıyla uğraşacaksak bunlardan uzak durmak lazım dedik.

BİR YANDAŞ MEDYA VAR BİRDE FONDAŞ MEDYA

Bir yandaş medya var. Onların kim olduğunu biliyorsunuz birde fondaş medya yani Amerika'nın fonladığı medya var. Bunlar halkın haber alma hakkını sözde yerine getiriyor. Kime göre tabiî ki parayı verene, yâda biat ettiği saraya karşı.

ÇELEBİ; BİZ BİRİLERİNİN BESLEDİĞİ BİR PARTİ OLMAYACAĞIZ

Biz Anavatan Partisi olarak hiçbir taraf da değiliz, Ne Cumhur İttifakı içinde nede Millet İttifakı içinde yer almayacağız. Biz birilerinin beslediği parti olmayacağız. Birilerinin beslediği siyasetçi olmayacağız. Biz önce Allah’a, sonra halkımıza ve kendimize inanarak bunların üstesinden geleceğiz. Onun için Anavatan Partisi sadece halkın partisidir. Anavatan partimizi burada siz değerli Ardahanlılara emanet ediyorum. Sizleri de Allah’a emanet ediyorum. Biliyorum ki partimize olan güveniniz bizleri onlara karşı daha güçlü kılacaktır."

ESKİ ANAVATAN PARTİSİ İL BAŞKANI SÜRMELİ KILIÇ'DA ORADAYDI

Anavatan Partisi’nin Ardahan'da yaptığı 1. Olağan Kongresi sonrası şehre gelerek halkla buluşan Genel Başkan İbrahim Çelebi'nin, Dursun Akçam Kültür evinde Ardahanlılara ve partililere yaptığı konuşmayı dinlemeye gelenler arasında eski ANAP'lılarda vardı.
Anavatan Partisi’nde uzun yıllar il başkanlığı görevinde bulunan gazeteci Sürmeli Kılıç'da Genel Başkan İbrahim Çelebi'nin toplantısına katılanlar arasındaydı. Genel Başkan Çelebi'nin konuşması sonrası ayakta alkışlayan Sürmeli Kılıç Genel Başkan Çelebi’yi kucaklayarak,  şunları ifade etti; "Kurucu genel başkanımız rahmetli Turgut Özal'ın partisini yaşattığı için sizlere minnettarım ve  teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

LEVENT PEHLİVAN ARDAHAN'IN SESİNİ DUYURUN DEDİ

Anavatan Partisi’nin Dursun Akçam'da düzenlediği etkinliğe katılan Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan yine gündemi belirleyen kişi oldu.

Ardahan'ın sorunlarına karşı hassasiyeti ile bilenen Levent Pehlivan'da Ardahan'ın sorunlarının çözümü noktasında ses duyurmak istediklerini belirterek Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ile bir konuşma yaparak kendisine hediyeler sundu.

PEHLİVAN; İNSANLARIMIZ KALP KRİZİNDEN ÖLÜYOR ACİL BİR MÜDAHALE BİRİMİ AÇILMALI

Pehlivan; "İlimizin çok acil devlet hastanesine acil müdahale ünitesine ihtiyacı var insanlarımız burada kalp krizinden ölüyor. Acil müdahale ünitesi olmadığı için çevre illere giderken insanlarımız yollarda can veriyorlar.

DOĞU EKSPRESİ VE HAVAALANI TALEPLERİNE DESTEK İSTEDİ

Bu nedenle sizden Anavatan Partisi olarak sesimizi Ankara'da duyurmanızı ve ilimize bir ünite kurulmasına katkı sunmanızı istiyoruz. İki sınır kapısı ve ülkenin sınır bekçisi ola Ardahan'a tek ulaşım karayolu, ne trenimiz var nede havaalanımız, üstelik karayolu ulaşımı da özellikle kış aylarında coğrafi şartlar nedeniyle sürekli kapanma tehlikesi ile karşı-karşıya, bunun için yıllardır söz verilen ve bir türlü yapılamayan tünellerimizin de bir an önce bitirilmesini istiyoruz." açıklamasında bulunduktan sonra, Anavatan Partisi genel başkanı İbrahim Çelebi'ye Türk Bayrağı ile Doğu Ekspres Tren hattının Ardahan'a gelmesi için bastırılan el broşürlerini ile kurtuluş savaşı sırasında büyük kahramanlıklar gösteren Ardahanlı Halit Paşa'nın kitabını takdim etti.

Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan'ın konuşmasından etkilendiğini dile getiren Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, bu istek ve taleplerin Anavatan Partisi iktidarında mutlaka acilen yapılacağını belirterek, bu taleplerin Ankara'da gerekli yerlere ulaştırılması için bizzat kendisinin bu sorunların çözümü için çaba sarf edeceğini söyledi.

BAŞKAN ÇELEBİ ZAFER HAVAALANINA SAHİP ÇIKTI. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ

Ardahan'da katıldığı toplantıda iş insanı Levent Pehlivan'ın Ardahan'a havaalanı talebi üzerine bir açıklama yapan Çelebi, "Bizler Anavatan Partilileri olarak ülkeye yapılan yol, hastane ve havaalanlarına karşı değiliz, oysa bazı yerlerden fonlanan bu fondaş medya,  Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bulunan uluslararası havalimanı olan Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet edecek Zafer Havaalanını eleştiriyor. Sırf iktidarı eleştirmek için bir yatırımı eleştirmeyi biz doğru bulmuyoruz. Büyük bir devlet isek tabiî ki ülkemizin her yerine havaalanları yapılacak. Gerekirse de bu hizmetin bedeli devlet tarafından ödenecek. Abdülhamit Han Hazretlerinden sonra ülkemizde en çok yatırım yapan bu iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da teşekkür ediyorum" dedi.
 
Bu haber 1338 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum