Reklam

AKKOÇ: İŞİMİZ ZOR AMA BAŞARACAĞIZ

AKKOÇ: İŞİMİZ ZOR AMA BAŞARACAĞIZ
28 Ağustos 2019 - 20:11

Köprülü Belde Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Belediyenin gerçek anlamda hizmet verebilmesi için her şeyi sil baştan ele aldıklarını söyledi. 

KÖPRÜLÜ, GÖLE’DEN BÜYÜKTÜR

Köprülü Belediyesinin çalışmaları hakkında Göle Haber Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Başkan Akkoç, “31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçimi ardından AK Parti’den Belediye Başkanlığını kazandık. Halkımız bize inandı ve teveccüh gösterdi. Bizde bu güveni boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyoruz. Köprülü Beldesi yüzölçümü itibarıyla Göle’nin altı katıdır. Yaylalarla birlikte toplam 8 mahallemiz vardır” dedi. 

GELİRLER GİDERLERİ KARŞILAMIYOR

Durançam ve Dedeşen Mahallelerine 2 adet sosyal tesis kuracaklarını aktaran Başkan Akkoç, “Bu tesislerin içerisinde düğün, taziye evi, halk toplantıları ve birçok etkinliğin yapılacağı yerler olacak. Bilindiği gibi, beldemizin nüfusu 2 binin altına düştüğü gerekçesiyle kapanmıştı. Beldemiz o günden sonra hiçbir hizmet alamamıştı. Daha sonra yeniden Belediye unvanını kazanan Beldemizin araç gereci çürümüş ve tüm sorunlar üst üste gelmişti. Belde merkezine en uzak yolumuz 22 km uzaklıktadır. Hizmet yapabileceğimiz, alanlar, yollar çok geniştir. 14 km stabilize yol yaptık. 4 mahallemizin yoluna 150 kamyon malzeme döktük. 140 öğrenciye kırtasiye ve giyim yardımında bulunduk, 100 aileye ramazan yardımı yaptık, fakir ve yoksul ailelere her zaman yadımlarımız devam ediyor, bu yardımları kendi cebimden yapıyorum. Köprülü belediyesinde sistem kurumsal olarak oturmamış, personel sorunu yaşıyoruz, araç ve gerecimiz yoktur. Kepçe ve kar küreme aracı dışında diğer araçlar ömürlerini tamamlamıştır.  

Şuana kadar 220 bin TL mevcut araçların onarılmasına ayırdık. Erzurum’dan getirdiğimiz 4 bin fidanı 4 mahallede toprakla buluşturduk. Belde merkezinde 3 km asfalt yaptık, Milli Egemenlik parkına kilit parke döşeniyor, 3 yaylamıza 800 bin TL masraf ederek içme suyu, yalak, yeni hat çekimi çalışması yaptık. 3 mahallemize hayvan geçiş köprüleri yaptık. 

1986 yılında yapılan içme suyu pompalarını değiştirerek 40 bin TL’ ye yeni pompa aldık. 10. Canibeg Yayla Şenliğinde ilk defa sahne kurduk. Şenlik alanına WC ve çevre düzenlemesi yaparak bundan sonra yapılacak etkinliklerde sorun yaşamayacağız. Gelirlerimiz az giderlerimiz fazladır. İletişim kanallarını iyi kullanarak Milletvekilimiz Orhan Atalay öncülüğünde beldemizin tüm sorunlarını çözeceğiz, halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağız” ifadesini kullandı. 

Eğitime büyük önem verdiklerini açıklayan Başkan Akkoç, “Kız çocuklarımızın okuması ve onlara burs temini için Göle Kadın Meclisi ile birlikte büyük bir arazide kekik ekimi gerçekleştirdik. Bu ekimden elde edilen gelirle başarılı kız öğrencilerin okuması için burs vereceğiz, eğitime büyük önem veriyoruz.  Köprülü beldesi ve mahallelerinin yolları, alt yapısı ve içme suyu sorunsuz hale gelecek. Merkez ve diğer mahallelerin tüm yolları kilit parke ile döşenecektir” şeklinde konuştu. 
 

Bu haber 1146 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yasin KAYIKÇI
    11 ay önce
    Öncelikle sayın başkan bunları bilerek seçildiniz arkanızdaki siyasi güç sizi bu noktaya getirdi sorunlara gelince artık ağlamanın zamanı değil ihracat zamanı rn1-Aglamanın kimseye faydası yok iktidar sensin vekilde senle halk hizmet bekliyor öyle yapılacak olacak demekle olmuyor. Sivil toplum kuruluşları ve dernekleri faaliyete ve etkinliği çağırmanız gerek rn2- Köprülüde bulunan ortaokul ve lise acınacak durumda lojmanlaralar ağ***acak durumda her kurum kendi görevini laikiyle yapmalı. İnsan sormaz mı oraya kaymakam baktı hiç mi bir şey yapmadı hiç mi devlet ekranı görmedi rn3-Meydan a***ı belediyeye ait oraya çeki düzen verilmeli bir beldeye yakışmıyorrn4- elinizde kaynak su o*** özenle insanların geldiği çelmik var işler acısı turizme kazandırsanız daha iyi olur giriş çıkışlar belediye kontrolünde olurrn5.bir diğer sorun kanalizasyon acilen arıtma tesisi kurulması özellikle köprülü –duran çam mahallesi sine akıtı*** kanalizasyon suyu doğayı zehirliyor su kaynaklarını artık verimli kul***mak gerek.rn6.Bir sözümde seçimden seçime oy isteyen encümenlere Allah aşkına 5 köy aynı yolu kul***ıyor bezende sizlerde kul***ıyorsunuz. Dedeşen, Belli Tepe, Yeleçli, Uğurtaş’ı Mahalleniz Kuzu pınarı bu yolun yapılmaması utanç verici söylenecek söz çok umarım hatırlatma yararlı olmuştur.rn7 –Ben o köyde okudum seçimlerde parti olur başkan seçildiniz mi biter her kapıyı çalmanız gerek bu bir görüştür çalışmalarınızda başarılar dilerim