Reklam

Akkoç: Daha yapılacak çok işimiz var

Akkoç: Daha yapılacak çok işimiz var
24 Mayıs 2020 - 14:59

Köprülü’nün başarılı ve çalışan Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Köprülü Belediyesini ve Mahallelerini Milletvekili Orhan Atalay’la birlikte masaya yatırdı.

Doğu Anadolu’nun en başarılı Belediye Başkanı olarak gösterilen Başkan Yücel Akkoç, olağanüstü bir çaba harcayarak bütün sorunlara neşter atıyor.

Başkan Akkoç: “Ardahan’ın gururu Vekilimizle Köprülü Belediyesine yapılacak projeleri konuştuk. Milletvekilimiz Sayın Atalay’la Köprülü Belediyesinin, Kuzupınar ve Durançam Mahallelerinin kilit parke çalışmasının yanında Köprülü Belediyesi Merkez mahallesi dere ıslah çalışması için Ankara’da ilgili Bakanlıkları ziyaret ederek projelerimiz için hibe aldık ve hepsi onaylandı. Yine Sayın Vekilimizin girişimleriyle yayla suları, kütüphane ve Yöresel Ürünler Çarşısı’nın projeleri de hibe alarak onaylandı. DAP Başkanımız Vekilimize bu konuda Köprülü Belediyesi için her türlü desteklerini vereceklerini belirttiler. Milletvekilimize Belediyemiz adına teşekkür ediyorum. Daha yapılacak çok güzel işlerimiz var” dedi.

15 TON TOHUMLUK PATATES TOPRAKLA BULUŞTU

Kız çocuklarının okuması için birçok etkinlik düzenleyerek farkındalık ortaya koyan Körpülü Beledesiye ile Göle Kadın Meclisi, geçtiğimiz yıl başlattığı tarım seferberliğine bu yılda devam ediyor.

Köprülü Belediyesi ile işbirliği yapan Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Göle Kadın Meclisi, Kavılca Buğdayı ve patates ekimine başladı. Yaklaşık 15 ton tohumluk patates toprakla buluşurken elde edilecek gelir Göleli kız öğrencilerin okuması için harcanacak.

Köprülüde tohumları toprakla buluşturan Köprülü Beldesi Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Tohumların Göle Kadın Meclisi tarafından karşılandığını açıkladı.

Belediye Başkanı Akkoç, “Göle Kadın Meclisi ve Köprülü Belediyesi anlamlı projelere imza atıyoruz. Bizim burada ki amacımız kız çocuklarının okumasına katkı sumaktır. Köprülü Belediyesi olarak ekin, mazot, işçilik traktör ve sulamasını biz yapıyoruz. Tarım seferberliği kapsamında ki tüm üretimlerimize hiçbir kimyasal ilaç ve gübre kullanmadan tamamen organik üretim gerçekleştiriyoruz. Bu faaliyetler kapsamında birçok gencimize iş ve istihdam alanları da yaratıyoruz. Bu tür projeleri gerçekleştirmekten son derece mutlu oluyoruz. Şuan 10-15 bin tohumluk patatesi toprakla buluşturduk. İnşallah ekim ayında hasadını yapacağız” dedi.
 

Bu haber 3016 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum