Reklam

AKCİĞERLERİMİZE BİR NEFES DE ARDAHAN'DAN

AKCİĞERLERİMİZE BİR NEFES DE ARDAHAN'DAN
31 Temmuz 2021 - 00:02
Ağaçlar kavruldu, evler küle döndü, hayvanlar telef oldu. Feryatlar gözyaşları eşliğinde yükseldi. 7 ilde çıkan orman yangınları son günlerin en önemli gündem maddesi oldu.

Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen farklı noktalardaki orman yangınları, ciğerlerimizi yaktı, kavurdu. A'dan z'ye herkesi derin üzüntüye boğan alevlerle mücadele bir taraftan devam ederken, diğer yandan da yardım çağrıları ve kampanyalar, acıları bir nebze olsun dindirebilmek, doğal yaşama yeniden can verebilmek için devreye girmiş durumda.

Yangınlar sonucu kullanılamaz hale gelen binlerce hektar ormanlık alanı, yenileriyle ayağa kaldırabilmek amacıyla Ardahan'dan da bir ses yükseldi. Şehir merkezinde bulunan ve işletmecisi olan Murat Baltacı tarafından orman yangınlarına duyarsız kalmayan Platin Bilardo Cafe, bugün itibariyle bir kampanya başlattı.

Alınan bilgilere göre, "Hep birlikte, yaşamı da umudu da YENİDEN YEŞERTECEGİZ!" sloganı altında sorumluluk üstlenen Platin Bilardo Cafenin, zarar gören ormanların ağaçlandırılması için 2 Ağustos Pazartesi günkü elde edeceği tüm gelirini TEMA Vakfına aktaracağı öğrenildi. Haber: Özgür Evliyaoğlu- Ardahan Haber

 
Bu haber 962 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum