Reklam

AK PARTİLİLER TÜNELE GİRDİ

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ve beraberindeki ekip yapımı devam eden Mozeret Tünelini gezdi.

AK PARTİLİLER TÜNELE GİRDİ
28 Mart 2017 - 19:26 - Güncelleme: 28 Mart 2017 - 19:43

AK Parti Çıldır Gençlik Kolları Başkanı Dural Karahan´ın annesinin cenazesi münasebetiyle Çıldır´a gelen AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar ve Teşkilatı, AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Ahmet Rıfat Vural ve Teşkilatı ile birlikte Aktaş Sınır Kapısı güzergahında yapımı devam eden Mozeret Tünelini gezdiler.

Tünelin inşaatı ve işleyişi hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan AK Parti Ardahan Milletveki Orhan Atalay, çalışmalardan memnun kaldı.

Mozeret Tünelinin Aktaş Sınır kapısına ulaşımı çok daha elverişli hale getireceğini belirten Atalay, "Aktaş Sınır kapımız yöremizin 100 yıllık hayaliydi. Tarihi İpek yolu güzergahı üzerinde bulunan Aktaş Sınır Kapısı, Orta Asya ve Türki Cumhuriyetlere açılan kapımızdır. Hükumetimizin de son derece önem verdiği ve çok fazla maddi ve manevi getiri beklediği bu sınır kapımız güzergahında bulunan engellerin ortadan kaldırılası için çalışıyoruz. Yöremiz kış şartların ağır yaşandığı bir coğrafya. 15 yıllık Hükumetimiz zamanında Türkiye´nin her yerinde ulaşım konusunda çok büyük atılımlar ve iyileştirmeler yaptık. Ardahan-Çıldır arasındaki Aktaş Sınır Kapısına kadar olan yaklaşık 65 km´lik duble yolunda, yaklaşık 30 km´lik bölümünü tamamladık, geri kalan kısmında da çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Mozeret Tünelindeki çalışmalarda gördüğüm kadarıyla son derece hızlı ilerliyor. İnşallah bu yılın son çeyreğinde tünelden geçişler olacak" dedi. Çıldır Manşet

Bu haber 1530 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum