Reklam

AK Parti Hanak ve Posof'ta değişim yok!

AK Parti Posof ve Hanak İlçe teşkilat kongreleri 16 Eylül 2017 Cumartesi günü partililerin yoğun katılımlarıyla yapıldı. Posof'ta Songül Öner ve Hanak'ta Tanju Kilit tek listeyle yeniden başkan seçildiler.

AK Parti Hanak ve Posof'ta değişim yok!
19 Eylül 2017 - 23:45

AK Parti Posof İlçe Başkanlığı için tek aday olarak seçime giren Songül Öner, oy kullanan 275 delegenin tamamının oyunu alarak güven tazeledi.

AK Parti Posof İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi Posof Belediyesi düğün salonunda yapıldı.Tek aday olarak seçime giren Songül Öner, yeniden başkanlığa seçildi.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Divan başkanı ve divan heyetinin seçimiyle kongreye katılanların konuşmasıyla devam etti.

Divan Başkanı ve Bölge Koordinatörü Alaettin Güven, “AK Parti kongreleri bir bayramdır. Kimin için? Delege için, millet için, vatan için, bayrak için birer bayramdır” dedi.

AK Parti Posof İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresinde bir konuşma yapan Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, ” Hükümetimiz tarafından ilçemize büyük hizmetler yapılıyor. Meslek yüksekokulundan tünellere kadar her alanda bölgemiz şantiyeye dönüştü. Bu kongrenin birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi adına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar ise, “Sözlerime başlamadan önce kısa süre önce aramızdan ayrılan eski il genel meclis üyemiz ağabeyimiz Bedrettin Çakıcı’yı bu vesile ile bir kez daha anıyoruz. Allah rahmetiyle muamele eylesin. O’nun aramızdan ayrılışı ile Posof ve Ardahan önemli bir değerini kaybetti. Allah rahmet eylesin. Değerli hemşerilerim, AK Parti ailesi olarak sizler her zaman partimize ve bana desteklerinizi esirgemediniz. AK Parti olarak en çok bize inandınız ve bize desteğinizi verdiniz. Bu vesile ile sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizlerde sizin bu güveninize layık olmak için çalışıyoruz. AK Parti hükümetimizin iş başına gelmesiyle bölgemiz her alanda adeta şantiyeye dönüştü. AK Parti Posof İlçe Kongresinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı sizlere tekrar teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Songül Öner, yönetim kurulu raporlarını sunduktan sonra konuşmalar yapıldı. Konuşmalar ardından seçime geçildi.

Delegelerden 416 delegeden 275′i oy kullandı.
Tek aday olarak seçime giren Songül Öner yeniden başkanlığa seçildi.

Oy kullanan 275 delegenin tamamının oyunu alarak güven tazeleyen Songül Öner, ” Bize güvenerek bu görevi devam ettirmemiz için bize destek veren ve bize güvenen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. İlçemizin kalkınması, sorunlarının çözümü, birlik ve beraberliğin oluşması için yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla mesai mefhumu gözetmeksizin çalışacağımızdan kimsenin kuşkusun olmasın. Güveninize layık olmaya, işimizi layıkıyla yapmaya çalışacağız. Seçimin, İlçemize ve partimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.


Bu haber 2393 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum