Reklam

AK PARTİ'DEN 3 KATLI BİNA

AK PARTİ'DEN 3 KATLI BİNA
02 Ağustos 2019 - 20:27

Ardahan´da Ak Parti hizmet binasının temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof Dr. Orhan Atalay, İl başkanı Hakan Aydın, Kadın kolları başkanı, Ak Parti ilçe Başkanları, parti mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Ardahan Kapalı Halk Pazarı yanında temeli atılan Ak Parti hizmet binasının açılış konuşmasını yapan Başkan Aydın, hizmet binasının hayırlara vesile olmasını dileyerek, yeni binanın engelli ve yaşlı vatandaşları düşünerek yapıldığını, binanın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye çıkan Ak Parti Milletvekili Orhan Atalay ise yaptığı açıklamada, “bugün burada önemli bir şey yapıyoruz, hem şehrimize güzellik katacak, hem partimize yeni bir soluk yeni bir heyecan yaratacak hem daha güzel partimizin inanç ve felsefesine yakışacak bir mekânda çalışacağız” dedi.

Atalay, “Bu ülke bugünlere kolay gelmedi. 2002 öncesi Türkiye´nin hayatın her alanında karnesi birçoğunuzun hafızasını o kadar derinliğine kazıldı ki unutulması mümkün değil. O yüzden Ak Parti 2002’den bu yana Türkiye’yi tabir´i caizse gökyüzünde çok silik çok küçük, rengi benzi soluk bir yıldız iken, gökyüzünün en güçlü kutup Yıldızı haline çevirdi hatta güneşine döndürdü.  Bugün özellikle İslam dünyası gözü ve kulağı Türkiye´de ise herkesin baktığı güneş gibi herkesin baktığı bir ülke haline geldiyse Türkiye, burada Ak Parti’nin, Ak Partiye gönül vermişlerin Ak Partililerin Ak Parti için yüreği çarpan herkesin bir emeği vardır.Türkiye’miz sadece İslam dünyası için değil dünyada da en gelişmiş ülkeler nezdinde de Türkiye vazgeçilmez bir ülke haline geldi. Özellikle Savunma Sanayisinde Türkiye’nin kat ettiği mesafe ortadadır. Türkiye’nin jeopolitik konumuyla, enerji nakil hatlarının geçtiği yegane bir koridor olması, Türkiye’nin genç nüfus sayısı kendi bölgesinde demokrasiyi, insan haklarıyla taçlandıran siyasal zemini gerçekten Türkiye’yi örnek bir ülke haline getiren en önemli bir hususiyetlerimizdir” dedi.

Ak Parti olarak bugüne kadar kazanımlardan ödün verme haklarının olmadığını belirten Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buna imkân yok ve geriye dönüşe asla izin veremeyiz. Gerek hak ve özgürlükler konusunda gerek halkın iradesine saygı konusunda halkın iradesini taçlandıran egemenliğin yegâne kaynağı yapma konusunda sürecin geriye gitmesine izin vermemeliyiz. Biz Ak Parti ailesi olarak Ardahan´da bu sınavı 17 yıldır hamdolsun anlımızın akıyla geçtik. Geçmeye de devam edeceğiz. O yüzden bugüne kadar teşkilatımıza emek vermiş katkıda bununmuş bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ardahan’ın hepimize ihtiyacı vardır burası bizim şehrimiz burası bizin beşiğimiz, burası bizim mezarımız burası bizin canımız ve canımızdan aziz memleketimiz. O yüzden asla vazgeçmek yok, asla ve katta gevşemek yok, üzülmek yok masum olmak yok, umutsuz olmak yok, umutsuzluk imansızlıktır. 
Biz buna inanırız. Her doğan gün yeni bir umuttur ve her nefesimiz bir umudun başlangıcıdır. Bize yakışır bir şekilde omuz omuza verip çalışacağız”.

Konuşmaların ardından kurban kesildi, dualar yapıldı ve temel atma törenine geçildi.

Bu haber 1575 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum