Reklam
Reklam

95 FİRMA ARDAHAN AVM'YLE İLETİŞİMDE

95 FİRMA ARDAHAN AVM'YLE İLETİŞİMDE
18 Eylül 2020 - 21:28
Doğu Anadolu’nun en büyük özel sektör yatırımı olarak kabul edilen Ardahan AVM’ye kurumsal kimlik kazandırmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Aycan Turan Başkanlığındaki yeni yönetim, marka firmaların Ardahan’a gelmesi için ön görüşme gerçekleştirdi.

Marka firma organizasyonu, Ardahan’da iki günlük ziyaret ve incelemenin yanı sıra, Ardahan AVM’de ön fizibilite çalışması yaptı. İlgili firma, Ardahan AVM hakkında hazırladığı raporda olumlu sonuçlara ulaşırken, 95 markayla masaya oturması bekleniyor.

BAŞKAN DEMİR: AVM’Yİ ATIL DURUMDAN KURTARMALIYIZ

Ardahan Belediyesinin de ortağı olduğu Ardahan AVM için Belediye Başkanı Faruk Demir’i ziyaret eden heyet, başkan Demir’e yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ardahan’ın gelişmesi ve büyümesi için Belediye olarak ellerinden gelen tüm desteği sunacaklarını belirten Başkan Demir, “AVM’yi atıl durumdan kurtarmak için ne gerekiyorsa yapacağız. AVM’de Belediyemizin de işyerleri var, AVM’nin canlanması ve dolması için Belediyeye ait olan işyerlerin büyük firmalara tahsisi konusunda yardımcı oluruz. Amacımız Ardahan AVM’nin atıl durumdan kurtulmasını sağlamaktır” dedi.  

TURAN: HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKMALI

Yönetimi aldıktan sonra iyi bir yol katlettiklerini açıklayan Ardahan AVM Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Turan, “Mülk sahipleriyle birlikte AVM’yi canlandırmak istiyoruz. Herkes taşın altına eli sokmalı, bizi zorlu bir süreç bekliyor, AVM’nin bir anda hareketlenmesi mümkün değil, el birliği yapacağız ve burayı ayağa kaldıracağız. Bu iş özellikle mülk sahiplerinin kendi yatırımlarına sahip çıkmasıyla, aidatlarını düzenli ödemesiyle mümkün olacaktır. Aksi takdirde burası harabe olacak ve her kesin yatırımı boşa gidecektir. AVM’yi canlandırmak, doldurmak ve işyerlerinin değerini artırmak için büyük markalar ve büyük firmalarla görüşüyoruz” ifadesini kullandı.

ALTUN: OLUMLU SONUÇLAR ALDIK, 95 FİRMAYLA GÖRÜŞÜYORUZ

Ardahan AVM’yi AVM’ler bünyesine katmak için geldiklerini belirten Koordinatör Hakan Altun, “Ardahan’a geliş amacının Ardahan’ı tanımak, tanıtmak ve gelişmiş büyük firmaları buraya getirmek için çalışıyoruz. Ardahan’ı genel olarak gezdik ve çok beğendik. Edindiğimiz verilerle birlikte ilk 6 ay kademeli olarak 2 yıl içinde Ardahan AVM’nin tamamını doldurmayı hedefliyoruz. Ardahan halkından isteğimiz AVM’yi canlandırmaktır. Şuanda hali hazırda 95 firmayla görüşüyoruz, genel olarak Ardahan AVM’den edindiğimiz çalışmalar olumlu yönde, birçok ünlü markayla görüşmelerimiz başladı” şeklinde açıklama yaptı.

Ardahan’a en büyük özel sektör yatırımını gerçekleştiren Morkoç Hayvancılığın sahibi iş insanı Lütfü Morkoç ise, Ardahanlıların Ardahan AVM’ye sahip çıkmasını istedi.
 
Reklam
Bu haber 15143 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Savaş Yucak
  1 yıl önce
  Ardahan AVM, Ardahan esnafını bitirir Bir ilin, bir ülkenin gelişmişlik ve büyümüşlük seviyesi AVM lerle değil eğitimiyle ölçülür. Eğitimde Ardahan sonuncu sıralarda.
 • Gökhan
  1 yıl önce
  Ya sizin başka işiniz yokmu ardahana avma getiriyorsunuz esnaf zaten zar zor iş yapıyor nüfusu ne insanları asgari ücretle çalışmaya zorluyorsunuz peki hiç düşündünüzmü kactane işyeri kapanacak