Reklam
Reklam

5 Gönüllü Avukat aranıyor!

Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fakir Yılmaz ve CHP Ardahan 21.23 ve 24. Milletvekili Ensar Öğüt’ün birlikte ziyaret ettiği Türkiye Barolar Birliği Genel Başkanlığında Ardahan için önemli bir gelişme yaşandı.

5 Gönüllü Avukat aranıyor!
07 Şubat 2017 - 22:26 - Güncelleme: 08 Şubat 2017 - 00:14

Ankara’da TBB Genel Merkezinde 7 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşen ziyarete, Ardahan’da Baro’nun kurulması için Türkiye Barolar Birliği Genel Başkanı Metin Feyzioğlu’ndan söz alındı.

Ardahan için önemli olan bu ziyarete, CHP Ardahan 21.23 ve 24. Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fakir Yılmaz, Ankara Göle Derneği Kurucu Başkanı ve ÖZ-DEBİR Denetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Danıştay eski Tetkik Hakimi halen Ankara'da Avukatlık yapan Suat Dursun, Av. Züleyha Tahiroğlu, Av. Hüseyin Gündüz, Ressam Emine Yılmaz Gövercin, Av. Bora Sarıkaya, TBB Genel Saymanı Av. Sabri Erdal Güngör hazır bulundular.

ACİL ÇAĞRI

Ardahan’da Baro Birliği’nin kurulması için mevcut olan 25 Avukatın dışında emekli olmuş 5 Avukata daha ihtiyaç duyulduğunu aktaran CHP Ardahan 21.23 ve 24. Milletvekili Ensar Öğüt, “Sayın Feyzioğlu’ndan alınan söz ile birlikte emekli 5 Ardahanlı Avukatımızın ikametgahlarını Ardahan’a alması durumunda hem baro kurulacak aynı zamanda Türkiye Barolar Birliği Genel Başkanı Metin Feyzioğlu’da Ardahan’a sosyal tesis kazandırma sözü verdi. Yine Ardahan’da Baro kurulma sayısına ulaştığımız zaman, Ardahan Baro Birliği Kongresinin Divan Başkanı olarak Metin Feyzioğlu başkanlık edecek. Sayın Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği’nin bir toplantısını da Ardahan’da yapacak” dedi.

KIZILAY’DA ÖĞÜT'ÜN ESERİYDİ

Ardahan sorunlarına duyarlılığıyla tanınan CHP Ardahan 21.23 ve 24. Milletvekili Ensar Öğüt, bilindiği gibi Kızılay’a modern hizmet binasının yapılmasında hem öncülük etmişti hem de büyük mücadele vermişti. Ardahan’da Baro Birliği’nin kurulması için mevcut olan 25 Avukatın dışında 5 Avukata daha ihtiyaç var. Ardahan’da Avukat sayısı 30’u bulduğu takdirde, Ardahan Baro Birliği kurulacak ve Ardahan büyük bir sosyal tesise kavuşmuş olacak. Şimdi 5 gönüllü, Ardahan’ı canı gönülden seven Avukata ihtiyaç var.

Heyet, Türkiye Barolar Birliği Genel Başkanlığı ziyaretinin ardından daha sonra Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü hemşerimiz Göleli Ensar Kılıç’ı da ziyaret ederek tebrik ettiler.

Bu haber 5924 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum