Reklam
Reklam

2 BİN 581 RAKIMLI BÜLBÜLAN'A BAKIMEVİ YAPILSIN

2 BİN 581 RAKIMLI BÜLBÜLAN'A BAKIMEVİ YAPILSIN
16 Mayıs 2021 - 14:26 - Güncelleme: 16 Mayıs 2021 - 15:32
Ardahan’ın Karadeniz’e bağlanmasının en kısa yolunun Ardahan-Ardanuç arasında yapılacak tünelle mümkün olabileceğini açıklayan Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti Başkanı Özkan Karakaya, “Tünel uzak bir proje ama yazın açık olan Ardahan Ardanuç karayolu, kışında açık olması için Bülbilan Yaylası'nda mutlaka bir bakımevinin yapılması gerekmektedir” dedi.

Ardahan'a bağlı 2 bin 581 rakımlı Bülbülan Yaylası'nda kışın yolların 6 ay kapalı kaldığına vurgu yapan Karakaya, “AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Vali Hüseyin Öner ve Karayolları Bölge Müdürlüğüne çağrıda bulunuyorum. Vatandaş,  2 bin 581 rakımlı Bülbülan Yaylası'nda bakımevinin yapılmasını istiyor. Eğer burada bakım evi yapılırsa kışın Ardahan Ardanuç karayolu açık olacak ve Ardahan Karadeniz üzerinde ticaret hacmini geliştirecek ve bölgemiz canlanacaktır” diye konuştu.

Şavşat Ardahan arasında bulunan heyelanlı yolların ‘sonu olmayan çalışma' olarak değerlendiren KGK Ardahan İl Temsilcisi Özkan Karakaya, Sahara Tünel Projesinin yatırım programında olduğunu ancak bir türlü başlamadığını söyledi.

Karakaya: “Sahara Tüneli, Şavşat ilçesini kurtarma ve Ardahan’a yaklaştırma projesidir. Biz bu tünelin yapılmasına karşı değiliz ancak öncelik Ardahan Ardanuç tünelinin yapılmasını istiyoruz. Hatta Ardanuç karayolunun sürekli açık olması için 2 bin 581 rakımlı Bülbülan Yaylası'nda bakımevinin yapılmasını şiddetle istiyoruz. Ardahan, Ardanuç üzerinde Karadeniz’e daha yakındır. Aklın yolu birdir, Vali Öner, Milletvekili Atalay ve Karayolları Bölge Müdürlüğünün bu önerimizi dikkate almalarını bekliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

ARDAHAN VE ARTVİN İL GENEL MECLİSİ, BAKIMEVİ İÇİN ORTAK KARAR ALMIŞTILAR

Öte yandan Ardahan İl Genel Meclis Üyeleri, 2020 yılında Bülbilan Yaylası’nda Bakımevinin yapılması için karar almıştılar. Karar hakkında açıklama yapan CHP Ardahan İl genel Meclis Üyesi Sırrı Atalay Cantürk: “Ardahan İl Genel Meclis Üyeleri olarak 13.07.2020’de karar aldık ve iki arkadaşımla beraber Karayolları Kars Bölge Müdürlüğüne giderek Bölge Müdürü Behçet Eren’le görüşme yaptık. Ayrıca konu hakkında Artvin İl Genel Meclisi’ni de bilgilendirdik. Artvin İl Genel Meclis üyeleri de çalışma yaptı ve karar aldılar, sonucu bekliyoruz” dedi.
 
Bu haber 980 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum