Reklam
Yunus Baydar, aday adaylığını açıkladı

Yunus Baydar, aday adaylığını açıkladı

16 Kasım 2018 - 16:55
Reklam

Ardahan’da Belediye Başkanlığı için aday olup olmayacağı merak konusu olan Yunus Baydar resmi başvurusunu yaptı.

Baydar, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ardahan Belediye Başkanlığına aday adaylığı için beklenen resmi başvurusunu yaptı.

Baydar, başvuru dosyasını İl Başkanı Hakan Aydın’a teslim etti. Halka hizmet için bu göreve talip olduğunu ifade eden Yunus Baydar, ‘Hizmet aşkı içerisinde Ardahan’a hizmet için hep beraber devam edeceğiz’’ dedi.

AK Parti İl başkanlığı görevini uzun süre yürüten ve 26. ve 27. dönemlerde Ak Parti Ardahan Milletvekili aday adayı olan Baydar; “Bu süre içerisinde AK partinin her zaman bir neferi oldum. Bizler her zaman partimizin neferi olduk, olmaya devam edeceğiz. Yaklaşık 10 seçime girdik ve hepsinden de başarıyla çıkmayı başardık. AK Partinin son 10 yıllık sürecinde her zaman var olduk. Bu bir bayrak yarışıydı ve İl başkanlığı bayrağını sizlere teslim ettik. Benim şahsım olarak hiçbir zaman makam mevki hırsım olmadı. AK Parti İktidarında kentimiz ciddi hizmetler almaya başladı. Tabi bu hizmetlerde geçmiş dönem Milletvekillerimiz, Mevcut Milletvekilimiz Orhan Atalay ve Belediye Başkanımızın büyük katkısı olmuştur. Ben Partim adına bir İrade bayanını ortaya koymak için buradayım. Geçmişte olduğu gibi yine partimin bir neferiyim. Ardahan’da 5000’den fazla üyesi olan STK’nın başkanlığını yaparken de toplumun her kesiminden teveccüh gördük. Bu teveccühü de partimize yansıtmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

AK Parti Ardahan İl başkanı Hakan Aydın, Yunus Baydar’ın müracaat belgelerini alarak hayırlı olsun temennisinde bulundu. Aydın, Geçmiş dönemlerde Yunus Baydar’ın AK Partiye büyük hizmetlerinin olduğunu, Baydar’ın Belediye Başkanlığına müracaatından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

YUNUS BAYDAR KİMDİR

1976 yılında Ardahan'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Ardahan'da, lise eğitimini Bursa'da tamamladı. 1998 yılında Kafkas Ünv. Veteriner Fakültesini tamamlayarak Ardahan merkezde serbest veteriner hekim olarak çalışmaya başladı. AK Parti'de 5 yıl il genel meclis üyeliği yapan Yunus Baydar 2010-2018 yılları arasında 7 yıl il başkanlığını yürüttü. Ayrıca 2008 yılından itibaren de Ardahan Damızlık Sığır Yetişicileri Birliği Başkanlığını yürüten Baydar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bu haber 1618 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Ziraat Odasından önemli duyuru
Ziraat Odasından önemli duyuru