Reklam
YİBO’dan Platforma ​​​​​​​

YİBO'dan Platforma ​​​​​​​

09 Ekim 2018 - 00:06 - Güncelleme: 09 Ekim 2018 - 00:21
Reklam

BİR CELİL ÜNLÜ KLASİĞİ VE BAŞARISI

Ardahan Kültür ve Sanat Platformu Başkanı Celil Ünlü, 2012 yılında başlattıkları YİBO Derneğinden, Eğitim ve Kültür Derneğinin doğduğunu, daha sonra Vakıf olarak ismini alan derneğin bugün Kültür ve Sanat platformuna dönüştüklerini dile getirdi.

Konuyla ilgili kamuoyuna açıklamada bulunan Ünlü, “2012 Yılında Türkiye de, ilk YİBO derneğini kurarak başlamış olduğumuz bu serüvenimiz ilerleyen yılarda Ardahan Eğitim ve Kültür Derneğini de kurarak hem kurumsallaşmak hem de daha fazla kitleye ulaşmak adına ciddi adımlar atılmıştır. Ciddi projeler ve deneyimlerle geçen yılardan sonra ilk göz ağrımız olan YİBO Derneğinden, Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği doğmuş, gün geçtikçe büyüyen derneğimiz 2017 yılında Vakıf kurma kararı almış ve kaçınılmaz bir süreç başlamıştır. Devrim diye nitelendirdiğimiz 2017 yılında bu üç kurumun daha kapsamlı kitlelere hitap edebilmesi için de Ardahan Kültür ve Sanat Platformu kurulmuştur” dedi.

ARDAHAN DIŞINDAN AYDINLAR PLATFORMA KATILDI

Platforma ismini alan derneklerinin daha da büyüdüğünü dile getiren Celil Ünlü, “ Bizi yerelden evrensele taşıyacak Platformumuza Ardahan dışında da çeşitli illerden Öğretim Görevlisi, Sanatçı, Yazar, Şair ve çeşitli dallarda sanatını icra eden; sanata, kültüre, etkileşimli iletişime gönül vermiş değerlerimiz bu oluşuma dâhil olmuş ve çalışmalar başlamıştır.

Vakıf sürecimizin bitmesi ile birlikte bahsi geçen üç kurumu da vakıf bünyesinde toplayıp, başta Ardahan olmak üzere, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve Dünyanın birçok yerin de bütün insanlığın hizmetine sunacağız.

Ardahan Kültür ve Sanat Platformumuzun temelinde hümanistlik yatmakta olup, sanatın her dalını içerisine alıp, bölge ve kişi gözetmeksizin çok yakın zamanda projelerine başlayacaktır. Patent ismini aldığımız markamızın logo anlamını da çok yakın bir zaman diliminde siz değerli kamuoyu paylaşacağız.

7 Ekim 2018 tarihinde Bakırköy’de yapmış olduğumuz toplantımıza değişik bölgelerden gelen Yazarlarımız, Şairlerimiz, Sanatçılarımız, Gazetecilerimiz, Kaçkar TV, Öğretim Görevlileri, Sivil Toplum Kuruluş örgütlerinin başkanları ve kendi alanlarında uzman olan aydınlarımız katılmıştır. Yukarıda da beyan etmiş olduğumuz üzere, tamamıyla hümanistlik temelleri üzerinde 2017 yılında kurulan platformumuz toplumun her kesimi ve STK’lar ile iş birliği içinde çalışacaktır.

Bizleri destekleyen ve takip eden bütün kamuoyuna saygı ve sevgilerimizle sunarız” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Bu haber 1518 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Ziraat Odasından önemli duyuru
Ziraat Odasından önemli duyuru