Reklam
YEŞİLAY 100 YAŞINDA, NİCE SAĞLIKLI NESİLLERE

YEŞİLAY 100 YAŞINDA, NİCE SAĞLIKLI NESİLLERE

27 Şubat 2020 - 10:16

1-7 Mart tarihleri arasında “Nice Sağlıklı Nesillere” konseptiyle gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Ardahan’da da etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 100. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Ardahan’da da bağımlılıklara karşı farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Bu yıl 100’üncü yaşını kutlayan Yeşilay, 1 – 7 Mart tarihleri arasında Yeşilay Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerde “Nice Sağlıklı Nesillere” mesajını vurgulayacak. Yeşilay Ardahan Şubesi Tütünle Mücadele Semineri ile başlayacak hafta, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek saha aktiviteleri ile kutlanacak.

Küresel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilcisi Özkan Karakaya ve KGK Üyesi Talip Şahin Şirin’i ziyaret eden Yeşilay Ardahan Şube Başkanı Özbay Baydar, 1 – 7 Mart tarihleri arasında Yeşilay Haftası kapsamında düzenleyeceği etkinliklerle ilgili bilgi verdi.

Yeşilay’ın kuruluşundan bu yana faaliyet alanını genişleterek, toplumu zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan korumaya yönelik pek çok proje gerçekleştirdiğini belirten Yeşilay Ardahan Şube Başkanı Özbay Baydar: “Yeşilay olarak yıl boyunca bağımlılıklara ilişkin farkındalığı artırmak için pek çok çalışma gerçekleştiriyoruz. Yeşilay Haftası’nın kutlandığı 1 – 7 Mart tarihleri arasında ise bu çalışmalarımıza yenilerini ekliyoruz. Biz 100 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden, sağlıklı nesillerin yetişmesi hedefiyle faaliyetlerini sürdüren, bunun için bilimden, sanattan, spordan yararlanan köklü bir kurumuz. Bu yıl da Yeşilay’a gönül vermiş tüm vatandaşlarımızla birlikte hem 100’üncü yaşımızı kutlayacak; hem de ‘Nice Sağlıklı Nesillere’ diyeceğiz. Herkesi bize katılmaya ve sağlıklı nesiller hedefimizi desteklemeye çağırıyoruz” dedi.

Yeşilay’ın çalışmalarının topluma ulaşmasında gönüllülerin önemli bir rolü olduğuna değinen Şube Başkanı Özbay Baydar, “Yeşilay olarak, bizim çalışmalarımızın bireylere ulaşmasında gönüllülerimizin yürüttüğü çalışmalar çok değerli. Ne kadar fazla insan Yeşilay’ın çalışmalarından haberdar olur ve öğrendiklerini çevresiyle paylaşırsa, bağımlılıklarla mücadelemiz o kadar güçlenir” ifadesini kullandı.

Bu haber 622 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANAAT ÖNDERİ ŞEVKET DÜZ, HAYATINI KAYBETTİ
KANAAT ÖNDERİ ŞEVKET DÜZ, HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN ÖNAL, 1 NİSAN ŞAKASI YAPMIYORUZ
BAŞKAN ÖNAL, 1 NİSAN ŞAKASI YAPMIYORUZ