Reklam
YENİMAHALLE’DEN SONRA HALİLEFENDİ DE DESTEK VERDİ

YENİMAHALLE’DEN SONRA HALİLEFENDİ DE DESTEK VERDİ

24 Mart 2019 - 18:32

YENİMAHALLE’DEN SONRA HALİLEFENDİ DE DESTEK VERDİ

AK Parti Ardahan İl Teşkilatı, Yeni Mahalle halkından sonra Halilefendi Mahallesi halkıyla da bir araya geldi. Yeni Mahalleliler gibi Halilefendi Mahallesi sakinleri de Yunus Baydar’a tam destek verdi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Aydın, Belediye Başkan Adayı Yunus Baydar, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Levent Bilgili, Merkez İlçe Başkanı Fırat Avşar, eski Ardahan Bağımsız Belediye Başkanı Mikail Kayatürk ve eski AK Parti İl Başkanı Nusret Koyuncu’nun katıldığı toplantıda, AK Parti Teşkilatı birlik ve beraberlik mesajları verdi. Seçimlerde büyük bir başarıya imza atacaklarını kaydetti.

Toplantıda bir açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Hakan Aydın, Halilefendi Mahallesi’nin AK Parti’ye her zaman destek verdiğini, bu seçimde de üzerine düşeni yapacağını dile getirdi.

BU ŞEHRE YATIRIM ANCAK AK PARTİ’YLE GELİR  

Ardahan’da Belediye Başkan Adayları içerisinde şehri en iyi tanıyan adayın Yunus Baydar olduğunu anlatan Başkan Aydın, “ Ardahan’ın sokağını caddesini, mahallesini bilmeyenler aday diye ortaya çıkmışlar. Bu şehri en iyi tanıyan aday Yunus Baydar’dır, bunu herkes çok iyi bilmektedir. Yunus Baydar ayrıca Ankara’da önemli noktalarda bağlantıları vardır. Şehrin sorunlarının hızlı çözülmesi noktasında önemli bir isimdir. Bizim yarın Ankara’da güçlü olmamız için, şehrimize yatırımların gelmesi için iktidara ihtiyacımız vardır” dedi.

 MESELE YUNUS BAYDAR OLAYI DEĞİLDİR!

Ardahan’ın 2 sınır kapısı, inşa edilecek 2 tüneli ve duble yollarıyla birkaç yıla Kafkaslara açılan bir merkez haline geleceğini ifade eden AK Parti Ardahan Belediye Başkan Adayı Yunus Baydar, “Halilefendi Mahallesini ilgilendiren projelerden sizlerden bahsetmek istiyorum. Belediye Başkanlığı dönemizde birçok projeyi hayata geçireceğiz. Aziziye Kışlasını Millet Bahçesine dönüştüreceğiz. İçerisinde şehir müzesi olacak, Güzel Sanatlar Fakültesi yer alacak. İlimizin yöresel ürünlerinin sergileneceği bir Ardahan Evi ve belediyeye ait bir sosyal tesis bulunacak. Yürüyüş parkları ve halkımızın sosyal imkânları rahat kullanabileceği çeşitli sosyal aktiviteler yine bu millet bahçesinde olacaktır. Yine Ardahan Kalesinin çevresindeki binalar istimlak edilecek. Kale içerisinde bir kış evi yapacağız, yazın düğünler orada olacak. Birçok kardeşimiz buradan ekmek yiyecek. Yine Halilefendi Mahallesinin yıldız dağı eteklerinde 380 dönüm yere hayvancılık için yüksek ihtisas alanları oluşturacağız.  Vatandaşlarımız hibe destekleriyle burada modern hayvancılık yapacak. Halilefendi Mahallesinde bir kentsel dönüşüm sağlayacağız. Ordu Cami ile Yanık caminin bulunduğu alanlara eğer mahalleli isterse oraya TOKİ yapacağız. Bunun onay desteği sözünü Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan aldık. Halilefendiyi büyüteceğiz, değerini artırmak bizim görevimizdir. Mahallenin imar sorunu varsa onu da çözeceğiz. Şehrimizin kaybedeceği zamanı yoktur. Muhalefetin bu şehre yapacağını hiçbir yatırım yoktur. Kendi geleceğimiz için çocuklarımızın geleceği için iktidarın yana tercihimizi kullanmak hepimizin görevidir. Bu Yunus Baydar olayı değil, memleket meseledir” diye konuştu.

Haber-Foto: Sezgin Uygar-Talip Şahin Şirin - Ardahan Haber - 23 Şubat - Göle Haber www.ardahanhaber.com.tr​​​​​​​

Bu haber 1937 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Seher Cetinkaya
  10 ay önce
  40 yıl sonra memleketime gitme imkanim oldu.tabelayı gordugum gibi bogazimda dugumlenen duygularim göz yaslarina dönüştü.herneyse..yasadigim duygular tarifsizdi.onlar bir kenara.yeni mah.de yasamistim evimdi orası.40 yıl önce ayrıldığım mah.bakımsızlıktan ilgisizlikten 40 değil seksen yıllık yıpranmış.beleduywden birileriyle tanıştım.ve makamlardan bir müdür e sordum yeni mahallenin neden olduğu yerde saydığını.cevap: onlar bize oy vermediler..oldu.ak.parti.vermeden almak allaha mahsustur.kucumsemek değil.cahil halkımı.temizler duyguludurlar.güzel konusmalara guzel vaat lere ilgiye hasret oldukları için kanmalari kolaydır.hakkımızda inanin hayırlısı olsun ama oy şart mı insanlara bir yol götürmek.oradan geçen incecij dere vardı onunla azicik ilgilenmek icin oy şartmi insan gibi yasama haklarını onlara cermek için cevap beni derinden sarsti düşüncelerimi etkiledi bünyenizde bu kafada o***larla çalışırsanız oldugunuz yerde kalmanızı ve kaybetmenizi tercih ederim siyasetle ilgilenmemlutfe
 • Ardahan
  10 ay önce
  Saçma ve yanlı, dedikodudan ibaret bir yorum yapmışsınız. Kentsel dönüşüm yenimahallede yapılmadı mı? Yollar vs bu dönemde yapıldı. Normal insanların kendi evini düzeltmesini de belediye mi yapıyor? Hangi müdür söylemiş o lafı? Ayrıca dışarıdaki Ardahanlılara laf söylemem ama gidip 40 yıl boyunca şehrine dönmeyenlerin, evine, ata toprağına bakmayanların bence konuşmaya hakkı dahi yoktur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ
FİDAN ATMACA’YA YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ ÖDÜLÜ
FİDAN ATMACA’YA YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ ÖDÜLÜ