Reklam
Reklam
Reklam
Yenimahalle’den 2’nci etap talebi

Yenimahalle'den 2'nci etap talebi

Ardahan Belediyesi tarafından Yenimahalle’de başlatılan ve birinci etabı tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilen Kentsel Dönüşüm Projesinin ikinci etabının başlaması isteniyor.

06 Şubat 2018 - 18:51 - Güncelleme: 06 Şubat 2018 - 22:37

Yıllar önce aklımıza bile gelmeyecek olan Yenimahalle kentsel dönüşüm projesini, büyük çabalar sarf ederek hayata geçiren Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan’ın ‘Şehirleşmesi’ yolunda atılmış en büyük adımlardan biri olan kentsel dönüşüm projesi ile ilimizi daha modern ve daha yaşanılabilir bir şehir haline getirme yolunda çalışmalarına devam ediyor. 


Yeni Mahallede  toplam 106 dönüm alanda kentsel dönüşüm projesini  bitiren Ardahan belediyesi  bölgenin en lüks yaşam alanını inşa etti. Ardahanlılara hizmetine sunulan Toplam 314 Konut, 1 Cami ve 1 Sosyal Tesis bölgede  örnek bir yaşam alanı sundu. Bu proje ile küçük barakalardan ve metruk  binalardan kurtulan şehrin çehresi değişerek şehrin yeni yüzü oldu. 


Yıllardır kaderine terk edilmiş halde olan bölge, Ardahan  Belediyesi’nin hazırladığı Yenimahalle Kentsel Dönüşüm projesi ile  hayat bularak yepyeni bir görünüme kavuştu. 
Emlak konut yönetiminde olan kentsel dönüşüm sitesi ekibi ve beraberinde yönetimiyle site sakinlerinin evlerinde karşılaşabileceği herhangi bir soruna anında müdahale ederek burada yaşayan vatandaşlara üst düzeyde bir hizmet sunuluyor. 


Site sakinleri, “Öncelikle gerek site içi gerekse site dışı temizliği ve hijyeni ön planda tutan yönetim sağlıklı bir yaşam alanı sunmak açısından düzenli olarak çalışıyor. En ufak bir sıkıntımız olduğunda bizlere anında yardımcı olunuyor. Bizler site sakinleri olarak öncelikle Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’a ve site yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Faruk Köksoy’un çabalarıyla buralarda lüks daire sahipleri olduk yaşam alanlarımız gece kondu evlerden kurtarılarak lüks daireler oldu. İkinci etabında bir an önce yapılmasını istiyoruz” dediler.

Haber/ Foto/ T.Şahin Şirin


 

Bu haber 1610 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ardahanlı
    1 yıl önce
    Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapı*** yenimahalle toki konutlarının biran önce 2.etap\'ınında yapılmasını istiyoruz. Hemen Projeniz kapsamına alırsanız seviniriz. Sayın Başkanım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı
Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı