Reklam
Yalçın Taştan, Kurultayın yapılmasını istiyoruz!

Yalçın Taştan, Kurultayın yapılmasını istiyoruz!

26 Temmuz 2018 - 16:06 - Güncelleme: 26 Temmuz 2018 - 20:31
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, CHP’nin olağanüstü kurultaya gitmesi yönünde 22 İl Başkanı ile birlikte hareket ederek Kurultayın yapılmasını istiyor.

CHP'de 59 il başkanı ortak açıklama yaptı. Açıklamada olağanüstü kurultaya gerek olmadığı belirtildi.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, kurultay tartışmalarına ilişkin 59 CHP İl Başkanı adına yaptığı ortak basın açıklamasında, "Kamuoyu önünde sosyal medyada basın açıklamaları ve yürütülen olağanüstü kurultay için başlatılan imza süreci partimize zarar vermektedir. CHP il başkanları olarak kurultay tartışmalarının imza skoruna dönüştürülerek kamuoyu önünde yapılmasını doğru bulmuyoruz." dedi.

İSTANBUL, İZMİR VE ANKARA İMZA VERDİ

Güvener daha sonra ise bildiriye imza veren il başkanlarının isimlerini tek tek okudu. Güvener'in okuduğu listeye göre aralarında İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa ve Antalya'nın da bulunduğu 59 il başkanı söz konusu bildiriyi imzaladı.   

Bildiride imzası olmayan il başkanları ise şunlar: "Aksaray, Ardahan, Bartın, Batman, Bilecik, Denizli, Düzce, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, Isparta, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Manisa, Mardin, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova."

TARAFIMIZI DEĞİL TAVRIMIZI ORTAYA KOYMAK İÇİN GELDİK

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu "İl başkanları olarak Ankara'ya tarafımızı değil tavrımızı ortaya koymak için geldik. Bir spor yarışmasına dönen kötü yönetilen ve yürütülen sürece ortak olmama adına bugün söylendiği veya ifade edildiği gibi herhangi bir skor vermek üzere gelmedik" diye konuştu.  Gerçekleştirilen toplantıya, 81 il başkanının davet edildiği, mazeret belirtip gelemeyenlerin de olduğu belirtildi. 

Bu haber 2638 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Ziraat Odasından önemli duyuru
Ziraat Odasından önemli duyuru