Reklam
VURAL BADEM, NİÇİN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

VURAL BADEM, NİÇİN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

20 Mayıs 2019 - 19:06 - Güncelleme: 20 Mayıs 2019 - 19:34
Reklam

Haziran ayında yapılacak olan Seçimli Genel Kurulda, Ardahan Kent Konseyi Başkan Adaylığını açıklayan Ardahan ve Gürcistan İş Adamları Derneği Başkanı İşadamı Vural Badem, Kent Konseyi Başkanlığına neden talip olduğunu, öncelikli hedeflerini ve Vural Badem kimdir? sorularına cevap verdi.

Ardahan’da 30 yıldır ticaretle uğraşan, Kent Konseyinin daha fazla faal getirip proje üreten bir yapıya kavuşmayı amaçladığını ifade eden Başkan Adayı Badem, “Kent Konseyleri kuruluş amacı itibariyle kent vizyonunun ve hemşericilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yönetişim, yerinde yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan bir yapıdır. Yönetişim ile ilgili sorunuza gelince çok ortaklı ve çok aktörlü yönetişim anlayışının benimsenmesini sağlamaktır.

Mevcut Ardahan Belediyesi ile birlikte Ardahan sivil toplum örgütlerinin ve Kent Konseyin iştirak sağlayan diğer kurumlar ile Ardahan Belediyesini birlikte ve etkileşerek faaliyetler yapmaktır. Niçin aday olduğun konusunda ise yukarıda belirttiğim maddelere istinaden daha güzel bir Ardahan için benimde katkılarımın olabileceğini düşünüyor olmamdır. Başında bulunduğum Ardahan ve Gürcistan İş Adamları Derneği ile bugüne kadar kendi alanında birçok defa faaliyette bulunmuş yurt içinde ve Gürcistan’ da programlarımız olmuştur. Ardahan’ da ki STK yapıları ile ilgili sorunuza istinaden Ardahan’ da var olan STK’larımız da kendi alanlarında ki konulara göre yeri ve zamanına göre başarılı faaliyetler göstermektedir” dedi.

MEVCUT KONSEY ELİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMIŞTIR

Mevcut Konseyin şimdiye kadar elinden gelen en iyisini yapmaya çalıştığını ifade eden Başkan Adayı Vural Badem, “ Mevcut Kent Konseyimiz ise şimdiye kadar elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmıştır. Fakat bizim amacımız daha etkin, faal ve projeler üretip hayata geçiren bir kent konseyi yapılanmasını sağlamaktır. Kent Konseyi seçimini kazanırsak Belediye ve Kent Konseyi arasında güçlü bir bağ kurup kentin hak ve hukukunu korumaya yönelik diğer STK’larımız ile birlikte ortak aklın mevcut belediyeye aktarılmasını sağlamaya çalışacağız. Ardahan’ımız için iyi olan gelişmeleri desteklemek ve başarılı iller arasında yer almasını sağlamak amacımızdır.

İlimiz için iyi ve güzel olan her şeyin ve herkesin yanında olarak başarılı olan yöneticileri takdir etmek ve desteklemek temel önceliklerimiz arasında olacaktır. Mevcut olan Kent Konseyinin yönetimine şimdiye kadar müdahil olmadık. Kent Konseyi şehrimizin STK’ların ortak aklıdır. Bu ortak akıl Belediye yönetimi ile uyumlu hale getirilirse ortaya büyük bir sinerji çıkacaktır. Yaklaşık 30 yıldır Ardahan da ticaretle uğraşıyorum” diye konuştu. 

Bu haber 1663 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • yasin KAYIKÇI
  3 ay önce
  Öncelikle hayırlı olsun umarım başta il genelinin temiz ve çöpsüz bir ortama kavuşması akabinde festival a***ının temiz bırakılması. Mahallelerde hayvan kokularından ve sahipsiz başıboş köpeklerden kurtulması en önemli sorunlar
 • erkan bozkır
  3 ay önce
  girişimciliğin ve cesaretin taktirde şayandır başarılar dilerim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TAZİYE VE BAŞSAĞLIĞI
TAZİYE VE BAŞSAĞLIĞI
Ardahan İŞKUR, meslek kazandırıyor
Ardahan İŞKUR, meslek kazandırıyor