Reklam
ÜNİVERSİTE KAYITLARI BAŞLADI!

ÜNİVERSİTE KAYITLARI BAŞLADI!

22 Ağustos 2019 - 10:55

Ardahan Üniversitesini tercih ederek lisans ve ön lisans programlarına yerleşen öğrencilerin üniversite kampüsündeki kayıt işlemleri 19 Ağustos’ta başladı ve 23 Ağustos tarihine kadar devam edecek. 16 Ağustos Cuma günü başlayan elektronik (e-kayıt) kayıtlar ise 21 Ağustos tarihinde tamamlandı. 

2019 YKS ilk yerleştirme sonuçlarına göre;  kuruluşundan bu yana en fazla yerleşen öğrenci sayısına ulaşan Ardahan Üniversitesi, yeni öğrencilerini kabul etmeye başladı. 

19 Temmuz 2019 tarihi itibariyle e-kayıt ve şahsen kayıt yaptıran öğrenciler, e-devlet üzerinden 21 Ağustos Çarşamba günü, şahsen veya vekâlet vereceği kişi aracılığıyla ise 23 Ağustos 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar kayıt yaptırabilecekler. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, yeni kayıt yaptıran öğrencileri İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Binasında ziyaret ederek, kendileri ve aileleri ile bir süre sohbet etti. 

Öğrenicilerin heyecanını paylaşan Rektör Biber, yükseköğretimin önemine vurgu yaparak, Ardahan Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosuyla birlikte büyük ve güçlü bir eğitim kurumu olduğunu ve üniversite olarak kaliteli eğitim ilkesini benimsediklerini belirtti. Rektör Biber, sohbetin ardından öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER (2019)

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi
b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf
d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge
e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.
Yükseköğretim programlarına yerleşen adayların yerleştirme sonuçları (engel bilgileri de dâhil), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecektir.

KAYITLA İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER!

- Şahsen kayıt yaptırmak isteyen adayların kayıt için bizzat başvurmaları (elektronik kayıt hariç) gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
- Zorunlu hallerde noter tasdikli vekaletname ile kayıt yaptırılabilir.

- Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
-Ortaöğretim kurumlarından bütünleme veya tek ders sınavına girerek kayıt tarihleri süresinde mezun olamayan adayların geçici kaydı yapılacaktır.(Bu durumdaki öğrencilerimiz e-kayıt yapamayacak olup kayıt tarihleri olan 19-23 Ağustos 2019 günleri arasında şahsen kayıt yapmaları gerekmektedir)

 

Bu haber 603 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖLELİLERDEN BÜYÜK BULUŞMA
GÖLELİLERDEN BÜYÜK BULUŞMA
HANAK’IN PROJESİ ONAYLANDI
HANAK’IN PROJESİ ONAYLANDI