Reklam
Ülvan ve Polatoğlu, projelerini açıkladılar

Ülvan ve Polatoğlu, projelerini açıkladılar

02 Mart 2019 - 18:46

2014 Mahalli idareler seçiminde Posof İlçesinde Belediye Başkanlığı ve 2 İl Genel Meclis üyeliği olmak üzere seçimde zaferle ayrılan Posof Ak Parti teşkilatı, ilçede geçen seçimde yakaladığı başarıyı bu dönemde devam ettirmek istiyor.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Posof’ta Belediye Başkanlığında bir değişiklik yapmayan AK Parti, İl Genel Meclis üyeliği için Nihat Ülvan ve Cahit Polatoğlu’nu aday gösterdi.

ÜLVAN: 56 YERLEŞİM YERİNİN TÜM SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Amaçlarının geçen dönem olduğu gibi bu dönemde hem belediyeyi hem de İl Genel Meclis üyeliğini kazanmak olduğunu ifade eden AK Parti Posof İl Genel Meclis üyesi 1. Sıra adayı Nihat Ülvan, “ 56 yerleşim biriminin tüm sorunlarını çözmek için yola çıktık. Geçmiş dönemde görev yapan arkadaşlarımızın yarım kalan işleri var, onları tamamlayacağız. 1081 kilometrelik yol ağıyla Posof’un varsa yapılmayan köy yollarının bitirilmesi için mücadele vereceğiz. Ardahan Posof karayolu tamamlanacak. Ilgar Dağı ile ödenek sıkıntısı oluştu. Bu konuda zamanla aşılır ve başlayan tünelimiz bitirilir. Posof Türkgözü Sınır kapısının canlanması için kapasitenin artırılması ve ticaretin gelişmesi için modern bir yapıya ihtiyaç vardır. Sayın Vekilimiz Orhan Atalay’ın girişimleri oldu bu konuda. İnşallah sınır kapımız modernize edilecek. İlçemizin bütün köylerinin yol, su, kilit parke ve içme suyu konusunda gerekli her türlü girişimlerde bulunup sorunları olan köylerimize elimizi uzatacağız. Özellikle içme suyu kaptajlarının değiştirilmesi ya da temizlenmesi noktasında oluşan sorunları çözeceğiz. Posof’un kadim halkı inanıyorum ki yine tercihini AK Parti’den yana kullanacak ve 2 İl Genel Meclis üyesi çıkaracaktır. Belediye ile birlikte ilçemiz yine tercihini iktidardan yana kullanacaktır” dedi.

POLATOĞLU: POSOF KALEDİR, YIKILMAZ

6 bin oyu bulunan Posof’ta yine tarihin tekerrür edeceğini ifade eden Posof İl Genel Meclis Üyesi 2. Sıra adayı Cahit Polatoğlu ise, bu seçiminde galibinin AK Parti olacağını, AK Parti’nin ilçede geçen yerel seçimde olduğu gibi yine 3-0 yapacağını söyledi. AK Parti’nin ilçede büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini, en büyük yatırımın Ilgar Dağı Tüneli Projesinin olduğunu anlatan Polatoğlu, “AK Parti hükümetinde ilçemize Yüksekokul geldi. Bunun yanında köylülerimize büyük destekler verildi ve ticaret yapan esnafımıza büyük kolaylıklar sağlandı. Tescil başvurusu kabul edilen kırmızı elma için bölgemizde yer ayrılıp dikim yapıldı. 3-5 yıl sonra Posof’umuz kırmızı elmanın üretim merkezi olacak. Kafkas Arısının Gen Merkezi şubesinin bulunduğu Posof’umuz inşallah daha güzel hizmetler görecektir. Partimiz bu seçimde rekor oy alarak Ardahan’ın en çok oy alan unvanına sahip olacaktır. Çünkü Posof Ak Parti’nin kalesidir” ifadelerine yer verdi.

ÜLVAN VE POLATOĞLU, PROJELERİNİ DE AÇIKLADI

Yapmayı taahhüt ettiği proje ve hizmetler hakkında da bilgi veren Ülvan ve Polatoğlu: “Köy yollarında genişleme çalışmaları yapılarak sıcak asfaltla kaplanması, Tüm köylerin kilit parke taşı eksikliklilerinin giderilmesi,  Altyapı, kanalizasyon ve foseptik çukurlarının yapılması, Su sorunu olan köylerin su ihtiyacının karşılanması, Eski köy içi sularının şebeke ve kaptajlarının yenilenmesi, Köy içindeki çeşme ve kürünlerinin yapılması, Mezarlık duvarlarının onarım ve yapımı, Yayla yollarının yapılıp kumlanması, Yaylalara çoban evi ve barınakların yapılması,  Hayvan içme sulaklarının yapılması, Köylerin sulama kanallarının yapılması, Köy okullarının onarım ve bakımının yapılıp muhtarlıklara kullanımının devredilmesi, Büyük köylere halısaha yapılması, Posof'a Gençlik Merkezinin kurulması, Sosyal yardımlaşma ve destek programları ile gençlere ve bayanlara proje desteği vererek istihdam ve iş imkanı sağlamak, Köylere çocuk parklarının yapılması, Sarıçiçek, Günbatan ve Kol Köyü arası eski top yolunun yapılıp ATV motorsiklet ve araç safarisi yapımına imkan sağlayarak turizm ve tanıtıma katkı sunmak, Şavşat bağlantı yolunun tamamlanıp asfaltlanarak ikinci bir çıkış yoluyla Posof'u Karadeniz’le buluşturmak, Köy konağı olmayan köylere köy konağı yaptırmak, Arazi ve orman yollarının yapımı” şeklinde sıraladılar.

Bu haber 1375 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ