Reklam
Uçan Kaz’a protokol ziyareti

Uçan Kaz’a protokol ziyareti

Türkiye’nin ilk ruhsatlı kaz kesim tesisi, Ardahan’da faaliyete başladı. Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, tesisinin kaz potansiyeli yoğun olan bölge için önemli olduğunu söyledi.

26 Ekim 2017 - 14:12
Reklam

Türkiye’nin ilk ruhsatlı kaz kesim tesisi faaliyete başladı

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Çıldır ilçesinde faaliyete başlayan Türkiye’nin ilk ruhsatlı kaz kesim tesisini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu ve Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu ile birlikte Uçan Kaz adı ile faaliyete başlayan kaz kesimhanesini ziyaret eden Vali Bilmez, kesim hattı, üretim ve paketleme ünitelerini gezdi. Tesisin işletmecisi Salman Aktemur’dan faaliyetler hakkında bilgi alan Vali Bilmez, bölgede yoğun bir kaz potansiyelinin bulunduğunu, dolayısıyla böyle bir tesisin bölge için önemli olduğunu söyledi. 

Tesisin işletmecisi Salman Aktemur ise tesisinin Türkiye’de bir ilk olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Uçan Kaz adı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, burada bir Kaz Kesimhanesi yaptık. Kesimhanemiz, Türkiye’de ilk ve tek kaz kesimhanesidir. Veteriner kontrolünde kesilen kazlarımız burada işleniyor. Barınakta ki kazlar önce kesim hattına alınıyor ve veteriner kontrolünde kesiliyor. Yolum işlemi yapıldıktan sonra hijyenik ortamında iç organları ve sakat atı ayıklanarak paketleme yapılıyor. Üretilen kaz etini büyük şehirler başta olmak üzere, bölgemizde ve internet üzerinden de sipariş alarak satıyoruz. Kaz etinin yanında, kaz ciğeri, kaz yağı, kaz sakatatı, kaz kavurması ve kaz pastırması üretimini de yapıyoruz.”

Bu haber 2545 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İŞKUR’dan kamuda iş imkânı
İŞKUR’dan kamuda iş imkânı
AK PARTİ’DEN MÜRSİ AÇIKLAMASI
AK PARTİ’DEN MÜRSİ AÇIKLAMASI