Reklam
Türkiye ile Gürcistan arasındaki maçta yenildik

Türkiye ile Gürcistan arasındaki maçta yenildik

Türkiye ile Gürcistan arasında dostluk ilişkileri, iki ülkenin sınır birlikleri arasında düzenlenen spor etkinlikleriyle pekiştirildi.

19 Eylül 2017 - 23:21

Türkiye ile Gürcistan arasında sınırı belirleyen Ardahan ile Ahıska sınır birliklerinden oluşan voleybol takımları Posof’ta dostluk maçına çıktı. Posof Lisesi Kapalı Spor Salonunda voleybol maçları ile masa tenisi maçları yapıldı.

HER İKİ MAÇINDA GALİBİ GÜRCİSTAN’IN AHISKA HUDUT BİRLİKLERİ TAKIMI OLDU

İki ülkenin güvenlik güçleri arasında Posof’ta gerçekleştirilen spor karşılaşmalarını, Ahıska Sınır Birlikleri Komutanı Yarbay İvana Biriaşvili, 25. Piyade Tugay Komutanlığı Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Yusuf Ziya Tunalı, Piyade Yüzbaşı İbrahim Hamdi Başdem, Türk ve Gürcü askerleri izledi. İki ülke askerleri hatıra fotoğrafı çekilmeyi ihmal etmediler.

MAÇ SONRASI TAKIMLARA MADALYA VERİLDİ

Madalya töreninde konuşan Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Yusuf Ziya Tunalı, “Her iki ülkenin dostluk tatbikatında; masa tenisi ve voleybol maçları icra ettik. Faaliyetlerimiz çok heyecanlı devam etti. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

DOSTLUK KAZANDI

Ahıska Sınır Birlikleri Komutanı Yarbay İvana Biriaşvili ise,”İki ülkenin dostluk ilişkileri askeri alanda da artarak devam ediyor. Maçlarda heyecan doruktaydı. Maçların sonucunda da yine dostluk kazandı. Teşekkür ediyorum” diye konuştu. Alper Turgut

Bu haber 1349 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KGK AVRUPA’DA
KGK AVRUPA’DA
GENÇ PARTİ, 3 KONUDA KARARINI AÇIKLADI
GENÇ PARTİ, 3 KONUDA KARARINI AÇIKLADI