Reklam
Trafik cezaları artarak devam ediyor

Trafik cezaları artarak devam ediyor

26 Haziran 2019 - 20:08
Reklam

Göle İlçe Merkezinde İlçe Emniyet Amirliğinin sık sık ceza kesmesine vatandaşlar tepki göstermeye devam ediyor. Daha önce dile getirdiğimiz konuyla ilgili yetkililer henüz harekete geçmedi. 

Son yıllarda yoğun bir şekilde trafik cezalarının kesildiği Göle İlçesinde, özellikle Kars ve Oltu caddelerinde duraklayan araçların resimleri trafik polisleri tarafından çekildiği ve daha sonra çekilen bu resimlerle birlikle trafik cezalarının yer aldığı ceza zarfı mağdur sürücülerin adreslerine gönderilmeye devam ediliyor.

 Seyir halinde bir aracın yavaşlayıp kısa sürede yol kenarında durmasına bile cezalar verilirken, bu cezalar yıllarda iyice rayından çıktı.  
Araçların kısa sürede durması karşısında bile ceza verildiğini ifade eden sürücüler, bu duruma isyan ederken, PTT aracığıyla tebliğ edilen ceza zarfları sürücüleri canından bezdiriyor. 

Yol genişliğinin bulunduğu ilçede kaldırımların küçük olması nedeniyle vatandaşların çoğu zaman yolu kullanarak ulaşımını sağladığı Göle’de, son yıllarda cezalar karşısında sürücülerin yetkili makamlara şikâyetlerde bulundukları öğrenildi. 

Daha önce de dile getirdiğimiz konuyla ilgili cezalar artmaya devam ederken Vatandaşın birisi gazetemize gönderdiği mesajda şu ifadeleri kullandı: “Polis arkadaşlar vatandaşa 2 dakika durakladı diye park cezası yazıyor. Kendileri de 10 dakikadan fazla araçlarını park yerinden çıkışına engel oluyorlar. Göle’de her gün vatandaşa 100’lerce trafik cezası yazılıyor ya da yazdırılıyor. Soruyoruz Trafik kuralları sadece vatandaşa mı geçerlidir? Aynı hata ya da suç, vatandaşa geçerli iken görevli arkadaşlara muaf mıdır?” diye sordular. 

 

Bu haber 1309 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AZİZOĞLU SEÇİLDİ, DEMİR AÇIKLAMA YAPTI
AZİZOĞLU SEÇİLDİ, DEMİR AÇIKLAMA YAPTI
KGK Sonuç Bildirisinden önemli kararlar
KGK Sonuç Bildirisinden önemli kararlar