Reklam
Teoman Güngör: Demir başarılı olacaktır

Teoman Güngör: Demir başarılı olacaktır

07 Temmuz 2019 - 22:38
Reklam

1999 Yerel Seçimlerinde Ardahan’dan Belediye Başkanı seçilip bir dönem boyunca belediyenin birikmiş borçlarını ödeyerek sıfırlayan, 2009 yerel seçimlerinde DSP'den aday olmasına karşın seçimi kaybeden ve akabinde Ankara'ya yerleşen emekli Öğretmen Teoman Güngör, yaz tatili için Ardahan'a geldi.

Ardahan'ı sevdiğini ve her yaz tatilini de ailesi ile birlikte Ardahan'da geçirdiğini gazetemize açıklayan eski Başkan Güngör, Ardahan’da ilgi odağı olması dikkatlerden kaçmadı.  

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin Belediyeyi yıllar sonra kazanmasının olumlu olduğunu, halkın artık değişim istediğini ifade eden Güngör, Belediye Başkanı Faruk Demir’in Ardahan için bir şans olduğunu, Demir’le birlikte şehre büyük yatırımların geleceğini söyledi.

Tüm Türkiye’de özellikle Büyükşehirlerde CHP’nin seçimi kazandığını ve bunun iktidara giden ilk yol olduğunu söyleyen Güngör, “Halkımız AKP’nin uyguladığı yanlış politikalardan artık bezmiştir. Haksızlığın, adaletsizliğin tavan yaptığı bir dönemden geçiyoruz. İstanbul’da seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını bile iptal ettiler. Ama halkımız her şeyin farkına varıp haksızlığa dur dedi. Her şey güzel olacak dedi ve İmamoğlu’nu 800 bini aşkın bir oyla seçimi kazandırdı. Şimdi CHP’li Belediyelere düşen görev çok çalışıp halkın kendilerine verdiği desteğe karşılık projeler üretip halkın yaşam seviyelerine katkı sunmaktır. Bu anlamda uzun yıllar sonra CHP’nin tekrar kazandığı Ardahan Belediyesi de şehri yatırımlarla donatmalıdır. Faruk Demir’im bu anlamda başarılı olacağını düşünüyorum” dedi. 

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in geçmişten bugüne şanslı bir isim olduğunu da belirten Güngör, “Ardahan küçük ama şirin bir ilimiz. Ardahan’ın sorunları bellidir, vatandaş olarak Başkan Demir’in etrafından kenetlenip kendisine süre tanımalıyız. Başkan Demir Milletvekili iken aynı partiden bende Belediye Başkanlığı yaptım. Uyumlu çalışmadılar yönünde dedi kodu yapıldı ama her şey geçmişte kaldı. Şimdi önümüze bakmamız lazım ve Demir’e her konuda destek olmamız gerekmektedir” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Bu haber 695 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soruşturma başlatıldı
Soruşturma başlatıldı
Komşuda deprem paniği
Komşuda deprem paniği