Reklam
TAŞTAN: BU İCRA KENTE İHANETTİR

TAŞTAN: BU İCRA KENTE İHANETTİR

21 Kasım 2019 - 23:23 - Güncelleme: 21 Kasım 2019 - 23:33

Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, Ardahan Belediyesinin hesaplarına ve çöp toplama araçlarına haciz konulmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Konu hakkında gazetemize gelen Başkan Taştan; “Bu nasıl bir ihanettir” diyerek şehrin geleceği ile oynandığı vurgusu yaptı.

31 Mart yerel seçimler sonrası Belediye Başkanı seçilen Faruk Demir’in herkesin malumu borçlu bir belediyeyi devraldığının altını çizen Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, Ardahan belediyesine CHP’li olarak bilinen birinin icra takibi yaptığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Sözde solcu ve sosyal demokrat geçinen bu malum şahıs özellikle 2018 yılında alınmış bir icra kararının 2019 yılının Kasım ayında işleme alınmasından duyduğum rahatsızlığı bir Ardahanlı ve Kent Konseyi başkanı olarak belirtmek isterim.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra çok farklı siyasi görüşlerden olmasına rağmen Ardahan Belediyesinden alacağı olan birçok iş adamı esnaf kişi ve kurumun belediyemize bu kentin belediyesidir diyerek sahip çıkarken, kendilerini sözde partili sosyal demokrat olduğunu iddia eden kişi, AK Partili bir belediye döneminde yani 2018 yılının 12. ayında icra işlemleri başlatılmasına rağmen süreci bekletip. 2019 yılının 11’nci ayında yeni yönetim sürecinde işleme koyduran bir hukukçunun attığı adımları sorgulamamız gerekiyor.

Haftalar önce ortada hiçbir proje yokken kapalı otopark üzerindeki alanının imara açılacağı iddiasında bulunarak kamuoyunda bir algı yaratmaya çalışan malum kişi kente ihanet etmiştir. Sözde sosyal demokrat bu kişi ilimizin belediyesinin iş ve işlemlerinin aksaması için son ihanetini de araçlara haciz koydurarak göstermiştir.

Ben Ardahan Kent Konseyi Başkanı olarak, bu kentin bütün sivil toplum örgütlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına özellikle Ardahanlı halkımıza çağrıda bulunuyorum.

Ardahan Belediyesinin hizmetlerinin aksaması demek bu kente yaşıysan her vatandaşın mağdur olması demektir.

İlgili hukukçu Ardahan Belediyesini icraya vererek vatandaşa hizmetin engellemesi yönünde bir adım atmıştır. Yani belediyenin elini konulunu bağlayarak kentte yaşayan tüm vatandaşların hizmet almasını engelleyerek aslında insan hakları suçu işlemiştir.

Ardahanlı bir vatandaş olarak temennimiz odur ki ilgili hukukçu, 31 Mart seçimleri öncesi sözde savunduğu yerel yönetime yardımcı olacağı yerde köstek olmuştur.” 

Bu haber 2115 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ