Tarihi geçmiş ürünleri millete satıyorlar!

Tarihi geçmiş ürünleri millete satıyorlar!

Karagöl Mahallesi Lise Caddesinde bulunan süper bir markette tarihi geçmiş ürünler satılıyor.

09 Şubat 2018 - 18:33

Gazetemize ulaşan bir okuyucumuz, Lise Caddesinde bulunan süper markette son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satıldığını resimlerle belgeledi. Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri Ardahan halkına satışa sunan bu süper market insan sağlığıyla oynuyor.

İMHA EDİLMESİ GEREKEN ÜRÜNLER KASADA VE RAFTA SATILIYOR

Evet, yanlış duymadınız! Zamanı geçmiş ürünler fire sayılacağından, mağazanın zarar eder konuma düşmesini istemiyorlar. Şayet mağaza üst yöneticiler tarafından zarar ediyor olarak algılanırsa, mağaza şubesi kapanacak ve o şubede çalışanlar işten çıkarılacak. Böyle bir durumla karşılaşmak istemeyen mağaza yetkilileri ve çalışanları insan sağlığı ile oynuyorlar. Ardahan’da süper marketlerde gıda maddesi alıyorsanız, mutlaka son kullanma tarihini kontrol ediniz. Son kullanma tarihi okunamıyorsa, bilin ki silmişlerdir. Tabi yeni son kullanma tarihi yazamadıkları için son kullanma tarihi olmayan ürün satıyorlar. Tüketicinin sağlığı ile oynuyorlar. Böyle bir durumla karşılaşırsanız mutlaka ALO 174 Gıda Hattı'nı arayarak şikayet etmeniz gerekmektedir.

YETKİLİLER GÖREVE

Ardahan Belediyesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünün harekete geçmesini isteyen vatandaşlar, tarihi geçmiş ürünleri alan ve tüketen vatandaşların çeşitli sağlık sorunları yaşadığını ileri süren uzmanlar, “denetimler ivedilikle başlanılmalı ve tarihi geçmiş ürün satan marketlere ciddi cezalar verilmelidir” dediler.

Haber: T.Ş.Ş - ( AHA) - Ardahan E. K.K

Bu haber 1312 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı
Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı