Reklam
TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR

TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR

22 Ocak 2020 - 15:28 - Güncelleme: 22 Ocak 2020 - 15:45

Ardahan Valiliği ve Ardahan Belediyesi, 23-26 Ocak tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan KAI Tanıtım Günleri’ne katılacak.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, 23-26 Ocak tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri’nde Ardahan’ı en güzel şekilde tanıtmak istediklerini ifade etti.

BAŞKAN DEMİR’DEN DAVET

Başkan Demir, “Belediye olarak tanıtım günlerinde standımızı ziyaret edecek olan misafirlerimize ilimizin yöresel ürünlerimizle en güzel şekilde tanıtmayı düşünüyoruz. Tanıtım günlerinde ilimizin standına Ankara ve çevre illerde yaşayan tüm hemşerilerimizi bekliyoruz. İnşallah hemşerilerimizin destekleriyle tanıtım günlerinde Ardahan Belediyesi olarak ilimizi en iyi şekilde tanıtma fırsatı bulacağız" dedi.

KAZ YARIŞI DÜZENLENECEK

Ankara, "Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri" çerçevesinde birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak.
Bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek olan Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri, 23-26 Ocak tarihleri arasında ANFA Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Organizasyon kapsamında düzenlenen güzellik yarışmasında da kazlar beğeniye çıkacak.

YÖRESEL İKRAMLAR YAPILACAK

Federasyon Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliği yapacağı etkinlik, 23 Ocak Perşembe günü resmi açılışla başlayacak ve 26 Ocak Pazar akşamına kadar devam edecek. Etkinlik süresince kaz güzellik yarışması yapılacak ve ziyaretçilere kaşar döneri, bal şerbeti, kete, çeçil peyniri, Kağızman elması gibi yöresel ürünler ikram edilecek. İllerin aşıkları, sanatçıları yörelerin ezgileri ile kulaklarda farklı bir tını bırakırken, folklor ekibi ise görsel bir şölen sunacak. Yürekleri sızlatan, tarihin acı dolu sayfalarında yer alan 'Sarıkamış Harekatı' sunumu ve 'Ebul Hasan Harakani'nin yolculuğunu anlatan sunum da etkinlikte yer alacak. Ayrıca Sarıkamış ve tüm şehitler için mevlit okunacak.

AŞIKLAR ATIŞACAK

Aşıkları anma programında ise, dünden bugüne aşıklar geleneği anlatılacak ve gönüllerde iz bırakan aşıklar, anlatım ve türkülerle anılacak. Üç ilimizin topraklarında doğmuş, büyümüş birçok yazarın imza günü ve resim sergisi de etkinliğin kültürel boyutunda yer bulacak.

İLLERİN YEMEKLERİ TANITILACAK

Kars, Ardahan, Iğdırlı esnafların büyük ilgi gösterdiği ve katılım sağladığı etkinlikte yine bu illere ait kaz yemeği, piti, kesme aşı, hengel gibi birçok yöresel mutfak lezzetleri ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri, 10.00 ile 21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Bu haber 372 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ