Reklam
Tahtakıran Köyü Camisi yenilendi

Tahtakıran Köyü Camisi yenilendi

08 Ocak 2019 - 12:51
Reklam

Ardahan’ın Göle İlçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Tahtakıran Köyü Cami’si tadilattan geçirildi.

Göle’ye bağlı Tahtakıran Köyü Camisi uzun yıllardır onarılmayı bekliyordu. Köy imamı Erdoğan Karakaya caminin tadilattan geçirilmesi konusunda muhtar Mustafa Sarıtaç ve köylülerle istişarede bulunarak, caminin eksikliklerinin giderilmesi konusunda güç birliği yapılmasını istedi.

Çalışmalara başlayan köy imamı, muhtar ve cemaat ilk olarak kendi aralarında işbirliği yaptı. Daha sonra Almanya’da yaşayan Tahtakıran köylüleri maddi yardımda bulundu. Son olarak Tahtakıran Köyü eski Dernek Başkanı Hacı Doğan Demir ve İstanbul’da bulunan köylüler yardım seferberliği başlatarak Köy camisinin tadilatı için gerekli maddi yardımı sağladılar.

Toplanan yardımlarla, Tahtakıran Köyü camisinin dış yalıtımıyla birlikte caminin elektrik sistemi ve ses sistemi yenilendi. Camiye yerden ısıtmalı yeni halılar işadamı Korkmaz Karataş tarafından gönderilerek cemaatin hizmetine sunuldu.

Caminin içerisinde kadınlar mahfili ahşap PVC’yle kapatıldı, caminin üst tavan boyası yenilendi, caminin bütün duvarları Kütahya Çini ile süslendi. Büyük bir birliktelik sağlayarak köy camisini yenileyen Tahtakıran Köyü cemaatı, diğer köylere örnek de oldu. Caminin yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Tahtakıran Köyü Muhtarı Mustafa Sarıtaç,

“Yardımda bulunan başta işadamı Hacı Doğan Demir olmak üzere, Şefika Özer’e, Korkmaz Karataş’a, öz verili ve başarılı gayretinden dolayı İmam Erdoğan Karakaya’ya, köy halkına, il dışında yaşayan tüm hemşerilere ve ismini zikretmedikleri tüm hayırseverlere destekleri için şükranlarımızı iletiyoruz. Camimiz tadilattan geçirilerek köylülerimizin hizmetine sunuldu. Camimiz bölgede örnek bir cami halini aldı” dedi.

Bu haber 1723 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • yasin kayıkçı
  11 ay önce
  Allah hayrınızı kabul etsin emeği geçenlere teşükürler
 • Aydin ates
  10 ay önce
  Allah razi Olsun Kabul etsin enistem Ilyas Ruhuna degsin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KGK GENEL MERKEZ BİNASI HİZMETE GİRDİ
KGK GENEL MERKEZ BİNASI HİZMETE GİRDİ
BAŞKAN ÇOBAN'DAN YERLİ MALI HAFTASI HATIRLATMASI
BAŞKAN ÇOBAN'DAN YERLİ MALI HAFTASI HATIRLATMASI