Reklam
STK’ların turist projesi çöktü

STK'ların turist projesi çöktü

30 Haziran 2019 - 14:46 - Güncelleme: 30 Haziran 2019 - 15:53
Reklam

İki sınır kapısı olan serhat şehri Ardahan´da sınır ticaretini arttırmak ve kentin ekonomisine katkı sağlamak için STK´ların girişimi sonucu Ahıska´dan Ardahan’a turist projesi fiyaskoyla sonuçlandı.

Geçtiğimiz günlerde Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Sanatkârlar Odalar Birliği, Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığının katkıları sonucunda Ardahan´a komşu olan Gürcistan'ın Ahıska kentinden 25 kişilik kafile Ardahan´a gelerek alışveriş yapma imkânı buldu. Ardahan´a gelen kafileyi ATSO Başkanı Çetin Demirci, ESOB Başkanı Mustafa Morkoç ve AŞOB Başkanı Asim Özer karşıladı. Turizm işletmecisi Erkan Bozkır´ın servis aracıyla Ardahan´a gelen 25 kişilik kafile hem Ardahan´ı gezdiler hem de esnaftan alışveriş yaptılar.

Ancak turist kafilesini Ardahan’a getiren turizm işletmecisi Erkan Bozkır’a STK’lar tarafından ‘Sen turistleri taşı, maliyetini biz karşılayacağız” dendi. Fakat Bozkır’a bugüne kadar ödeme yapılamadığı gibi, telefonlarını da cevap verilmedi. Bozkır’ın telefonuna cevap vermeyen STK Başkanlarının turist taşıma proje işi başlamadan bitti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Erkan Bozkır, bir servis tutamayacak durumda olanların ilde STK Başkanı olduğuna dikkat çekerek, mağdur edildiğini söyledi.

STK BAŞKANLARI ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMADILAR

Bozkır, “Gürcistanlı vatandaşları ilimize katkı sunmaları için şehre getirdim, kendi aracım ve kendi yakıtımla bu işi yaptım. Bu işe başlarken STK Başkanları bana sen turistleri taşı, biz maddi olarak üzerimize ne düşerse yaparız dediler. İlk kafileyi taşıdım. Ardından ikinci kafileyi taşımak için STK Başkanlarının kapısını çaldım. Maddi anlamda masrafların karşılanması karşılığında ikinci kafileyi Ardahan’a getireceğimi söyledim. Ancak oralı olamadıkları gibi, daha önce getirdiğim turist kafilesinin masrafını vermediler. Bir STK Başkanı biz milletten para alamıyoruz, sana nasıl para verelim dedi. Bu konuda mağdur edildim. Turist kafilesi projesi de böylece çökmüş oldu. Gelen turistlerle gazetelere poz verenler şimdi telefonlarımıza cevap vermiyor” diye tepki gösterdi.

Bu haber 879 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soruşturma başlatıldı
Soruşturma başlatıldı
Komşuda deprem paniği
Komşuda deprem paniği