Reklam
SÖZÜNÜ TUTAN DEMİR, ŞÜKÜR ETTİ

SÖZÜNÜ TUTAN DEMİR, ŞÜKÜR ETTİ

30 Ağustos 2019 - 14:09 - Güncelleme: 30 Ağustos 2019 - 17:34

Ardahan Belediyesi’nin, Serhat Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçireceği “Kura Nehri Yaşam Projesi” için Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ile Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Oktay Güven, destek sözleşmesi imzaladı.

“Ardahan Belediyesi ve Serhat Kalkınma Ajansı işbirliği ile Ardahan’da sosyal, kültürel ve tarihi değerler merkezi olan Ardahan Kalesi, Kura Nehri ve Aziziye Kışlası alanında yapılacak rekreasyon çalışmalarını kapsayan “Kür Boyu Spor ve Dinlenme Koridoru Projesi” destek sözleşmesi imzalandı.  Proje ile kentte kadın ve gençlerin sosyal imkanlara erişiminin sağlanması, ilin kültür ve turizm altyapısının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında Ardahan Kalesi’nden Kura Nehri boyunca Şehir Stadyumu’na kadar olan 57,656.67 m2 alan üzerinde; 2.5 km yaya yolu, 2.7 km bisiklet yolu, 25 adet piknik masası, 10 adet kamelya, 5 adet çocuk oyun grubu ve 5 adet açık hava spor alanı yapılması amaçlanmaktadır.”

“Kür Boyu Spor ve Dinlenme Koridoru Projesi” destek sözleşmesinin imzalanması ardından açıklamalarda bulunan Ardahan Belediye başkanı Faruk Demir, “Çok şükür, seçim broşürümdeki ilk projem Ardahan için en büyük hayalim “KURA NEHRİ” projemin ilk etap hibe kredisinin imzasını attık. SERKA dönem başkanımız Ardahan Valisi Sayın Mustafa Masatlı, Genel Sekreterimiz Sayın Oktay Güven ve Devletimize Ardahan halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum. Sözümüz söz, Ardahan’ı Türkiye’nin en güzel kenti yapacağız” dedi.

Bu haber 913 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Sade
  4 ay önce
  Yav neyin sözü neyin şükrü neyin emeği ben anlamadım ki imzaya atarken mi emek harcadı. Proje önceki başkanın projesi
 • HAKAN KISACA
  4 ay önce
  Teşekkúrler
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ