Reklam
Sinancem Budak’tan çiftçilere son uyarı

Sinancem Budak’tan çiftçilere son uyarı

10 Ekim 2018 - 18:36
Reklam

Ardahan Göle Ziraat Odası Genel Sekreteri Sinan Cem Budak, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatif ine borcu olan üreticilerin 2018 yılı erteleme kesin listelerinin tamamlandığını, Kredisinin vadesi geçenlerin bugün itibari ile başvuru yapmaları, kredi vadesi gelmeyenlerin kredi vade gününde kredi kullandıkları kuruma müracaat etmesi gerektiğini bildirdi. 

Ziraat Odası Genel Sekreteri Sinan Cem Budak konuyla ilgili yaptığı açıklamada, " 24.06.2018 tarih ve 30458 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 2018/11983 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince; çeşitli afetler nedeniyle zarar gören gerçek veya tüzel kişi üreticilerimizin T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan düşük faizli kredi borçları daha önce ertelenmişti. 

Bu kapsamda; "01.01.2018 tarihinden 31.12.2018 tarihine kadar Türkiye sınırları içerisinde meydana gelen deprem, şiddetli rüzgar, yangın, aşırı sıcak zararı, samyeli, çığ, heyelan, taban suyu yükselmesi, sel-su baskını, fırtına, aşırı yağış, aşırı kar yağışı, kar fırtınası, dolu, kırağı, don, kuraklık, yıldırım düşmesi, güneş yanıklığı ve hortum afetlerine maruz kalan ve bu afetler nedeniyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının (Bakanlık) diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olup, üretim faaliyetlerine devam eden gerçek ve tüzel kişi üreticilerin ve bu kararname kapsamında borçlarının ertelenmesini isteyen çiftçilerimizin" T.C. Ziraat Bankası A.Ş. (Banka) ve Tarım Kredi Kooperatiflerine (TKK) olan düşük faizli kredi borçlarının ertelenmesine yönelik Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında borç ertelemesi yapılmıştı.

Bu kapsamda Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatif ine borcu olan üreticilerin 2018 yılı erteleme kesin listelerinin tamamlanmıştır. Kredisinin vadesi geçenlerin bugün itibari ile başvuru yapmaları, kredi vadesi gelmeyenlerin kredi vade gününde kredi kullandıkları kuruma müracaat etmesi gerekmektedir” dedi. 
 

Bu haber 754 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FARUK KÖKSOY’UN YALANI ORTAYA ÇIKTI!
FARUK KÖKSOY’UN YALANI ORTAYA ÇIKTI!
 Vali haklı çıktı, şap hastalığı Ardahan’ı sardı
 Vali haklı çıktı, şap hastalığı Ardahan’ı sardı