Reklam
SERKA DÖNEM BAŞKANLIĞI ARDAHAN’A GEÇTİ

SERKA DÖNEM BAŞKANLIĞI ARDAHAN’A GEÇTİ

30 Temmuz 2019 - 14:44
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında ki Hükümetin; Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır illerini kalkındırmak amacıyla kurduğu Serhat Kalkınma Ajansı'nın dönem Başkanlığı Ardahan’a geçti. Vali Mustafa Masatlı, bir yıl boyunca SERKA Başkanlığını yürütecek.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı'nın katıldığı SERKA Yönetim Kurulu Toplantısında, Ajansın destekleyeceği projeler belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında ki Hükümetin; Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır illerini kalkındırmak amacıyla kurduğu Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) 2019 yılı ilk çağrı döneminde destekleyeceği projeler, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vali Mustafa Masatlı'nın da katıldığı toplantıda belli oldu. Kamu sektörüne yönelik 28.010.000 TL kaynağın ayrıldığı proje desteklemesinde Ardahan, kabul gören 11 projeye yaklaşık 7 milyon TL kaynak aldı.

ÖZEL SEKTÖRE DESTEK VERİLMEDİ!

Ardahan kuruluşundan bu yana ajanstan ilk defa en fazla kaynak alan iller içerisinde yer alırken, Hanak ve Damal Belediyeleri başta olmak üzere, özel sektör tarafından sunulan projelerin destek almadığı görüldü. 

ARDAHAN’DA DESTEK ALMASI KARARLAŞTIRILAN PROJELERİ ŞU ŞEKİLDE:

Ardahan Üniversitesi; Ardahanlı Gençler ve Kadınlar Yarınlara Hazırlanıyor Projesi (Destek tutarı: 974.939.86 TL)

Göle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; Göle Kültür Merkezi Projesi (Destek tutarı: 1.020.329.24 TL)

Ardahan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Ardahan Kalesinin Turizme Kazandırılması ve Destinasyon Projesi (Destek tutarı: 850.980.00 TL)

Ardahan İl Müftülüğü; Serhat Aile ve Gençlik Merkezi Projesi (Destek tutarı: 390.150.00 TL)

Ardahan İl Özel İdaresi; Yalnızçam Büyüyor Projesi (Destek tutarı: 1.182.055.27 TL)

Posof Belediyesi; Mesire Alanında Doğa Ziyafeti Projesi (Destek tutarı: 645.187.50 TL)

Çıldır Belediyesi; Çay Park Rekreasyon Alanı Projesi (Destek tutarı: 497.624.99 TL)

Ardahan Belediyesi; Kür Boyu Spor ve Dinlenme Koridoru Projesi (Destekleme tutarı: 961.353.75 TL)

Milli Eğitim Müdürlüğü; Serhat İllerinin Özel Yeteneklileri Ortak Projesi (Destekleme tutarı: 563.534.04 TL)

Ardahan İl Özel İdaresi; Işıldayan Göl Projesi (Destek tutarı: 250.460.65 TL)

Damal İlçe Özel İdare Müdürlüğü; Damal Bebeği Kadın Emeği Projesi (Destek tutarı: 250.320.28 TL)

Bu haber 2799 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Atıf Beşli
  4 ay önce
  \"Ne gerek var bu gibi sosyal projelere, Ardahan CHP Belediyesi geçen gün heykel dikerek vatan ve millet için ve de Ardahan\'ın kalkınması için muhteşem bir icraat gerçekleştirdi. Katma değeri yüksek böyle bir icraatlarından dolayı kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır.\" Ya ALLAH aşkına, bu heykeli diken ve savunanlardan birisi söylesin..bu heykelin amacı ne, neye yarar? Malumunuz üzere, ecdat cami yapmış ibadet için, çeşme yapmış hayır için, yol-köprü yapmış ulaşım için, mektep medrese yapmış eğitim için, han yapmış hamam yapmış hepsi de velhasıl insanlara faydalı olabilmek için... Hiçbir faydası olmayan böyle bir beton yığınını yapmakla Ardahan\'a, yöreye, millete, vs. ne faydası olacak söyleyin, bunu yapan/yaptıran bunun ne kadar bir maliyete yaptığını izah etsin. Bu lüzumsuz çalışmalarla mi muasır medeniyetler seviyesine ulaşılacak...???? Yazıklar olsun...
 • Doğunun yıldızı
  4 ay önce
  Yine milyonlarca lira,çarçur edilecek bitane bölgesel kalkınmayı sağlayacak proje var mı,yok mesire a***ı yok ışıldayan göl
 • Ferhat kayıkcı
  4 ay önce
  Ardahanda bu projelerle kimin karnı doyacak ardahana önce aş sonra iş lazım mesire a***ı heryer mesire a***ı. Arzdahanın. Mesireparka ihtiyacı yok yola alt yapıya içme suyuna hayvancılık desteklemeye ihtiyacı var fabrikaya ihtiyacı var kaşarı destekle. Balı destekle .
 • Turan guler
  4 ay önce
  Hayirli olsun insallah memleketime
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DAP DESTEĞİYLE SUSUZLUK TARİH OLUYOR
DAP DESTEĞİYLE SUSUZLUK TARİH OLUYOR
ELEKTRİK BORCUNA KIZDI, KENDİNİ YAKTI!
ELEKTRİK BORCUNA KIZDI, KENDİNİ YAKTI!