Reklam
SERKA, 4 ilin bal potansiyelini araştıracak

SERKA, 4 ilin bal potansiyelini araştıracak

02 Eylül 2018 - 15:37

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) 59.Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Ağrı Valisi Süleyman Elban başkanlığında Ağrı’da yapıldı. 

Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars’ta faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı’nın 59.Yönetim Kurulu Toplantısı Ağrı’da yapıldı. SERKA Yönetim Kurulu Başkanı Ağrı Valisi Süleyman Elban başkanlığında Ağrı Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda TRA2 Bölgesini oluşturan Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde yürütülen ve uygulanması planlanan projeler görüşüldü. Ajansın 2019 yılındaki organizasyonları, yürüteceği güdümlü projeler ile destek programlarının ele alındığı toplantıda, ayrıca TRA2 Bölgesinde bulunan dört ilin bal potansiyelinin araştırılması ve bölge illerinin turizm stratejisinin hazırlanması konuları masaya yatırıldı. 
Ağrı Valisi Süleyman Elban, Yönetim Kurulu olarak daha aktif çalışacaklarını söyledi. 

Toplantıya, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Iğdır Valisi Enver Ünlü, Kars Valisi Rahmi Doğan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Ağrı İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Savcı, Ardahan İl Genel Meclisi Başkanı Taviddin Coşkun, Iğdır İl Genel Meclisi Başkanı Kurban Oluz ile Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Alpaslan ile SERKA Genel Sekreteri Oktay Güven katıldı. 
 

Bu haber 1083 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İlyas ANAÇ
    1 yıl önce
    Sayın Valim ve Başkanım açıklamalarınız iyi güzel de koskoca 2019 yılında 12 ay içinde sadece bal ve turizm ele alındı bana göre açıklamalarınız çok eksik,tatmin etmiyor.Bal potansiyelide,turizmde aşağı yukarı bellidir. Bunun araştırlmasına ne gerek var.2018 yılı bütçesi neydi,Ağustos 2018 tarih itibarı ile nereye ne kadar harcama yapıldığını açıklamış olsaydınız daha iyi olurdu.Zaten bana göre SERKA kurulduğundan beri doğru dürüst yaptığı bir şey yok.Ben duymadım ve görmedim.Bu 4 ilimizde fabrikalar mı açıldı,turizm patlaması mı oldu.istihdam mı arttı.Yatırımcıları,iş adamlarını mı davet ettiniz.Davet etiyseniz ne gibi bir çalışma yapıldı.Doğrusu ben ve herkes merak ediyor.En güzel sağlıklı neşeli huzurlu başarılı mutlu günler ile birlikte TÜM İLÇELERİYLE KÖYLERİ İLE BİRLİKTE KALKINMIŞ BİR AĞRI,ARDAHAN,IĞDIR ve KARS dileğiyle esen kalın ALLAH\'a emanet olun.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER İLÇEYE TÜLAY YILMAZ LAZIM
HER İLÇEYE TÜLAY YILMAZ LAZIM
Kalp krizi geçiren polis, hayatını kaybetti
Kalp krizi geçiren polis, hayatını kaybetti