Reklam
Serhat Spor’a Ardahanlılar sahip çıktı

Serhat Spor'a Ardahanlılar sahip çıktı

İlimizi 4 yıldır Bölgesel Amatör Ligde (BAL) temsil eden Serhat Ardahanspor, bu hafta sonu olağanüstü kongreye giderek yeni başkanını seçti.

10 Haziran 2018 - 17:37 - Güncelleme: 10 Haziran 2018 - 17:59

Kuzey Yıldızı Otel’de gerçekleşen olağanüstü kongrede üyelerin çoğunluğunun yanı sıra Ardahanlı futbolseverler hazır bulundu.

GAZETECİLER FUTBOLA EL ATTI

Geçtiğimiz aylarda Serhat Ardahanspor başkanı Özer Kutlu Ünal’ın istifa etmesiyle başkan arayışına giren kulübe Ardahanlı yerel gazetecilerin sahip çıkması takdir topladı. Yerel gazetecilerden Fakir Yılmaz’ın başkanlığa gelmesiyle birlikte Usta Gazeteci kasım Tırpancı, Özkan Karakaya, Bülent Kılıç ve Barış Bilginin yönetimde yer alması dikkatlerden kaçmazken, Ardahanlıların da yoğun bir şekilde destek verdiği gözlendi.  

TEK ADAY OLARAK KONGREYE GİDİLDİ

Yapılan olağanüstü kongrede tek aday olarak seçime giren Fakir Yılmaz, delegelerin tüm oyunu alarak başkanlığa seçildi. Ardahan’ın tanıdık simalarının katıldığı olağanüstü kongrede kurucu başkan Sedat Sural’ın da yeni yönetime destek sözü vererek, her zaman yanlarında olduğunu belirtti.

SERHAT KAYMAĞINI YİYENLER NEREDE?

Kongrede söz alan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı (ARDAFED) Gazeteci Fakir Yılmaz, “Ardahan’ın gururu ve Ardahan’ın tanıtımında büyük rol oynayan Serhat Ardahanspora sahip çıkmak büyük bir onurdur” dedi.

Yılmaz, “Ardahan sahipsiz değil, Ardahanlılar taşın altına elini koymalıdır. Barcelona gibi bir takımı getirip 3. Lige çıkaracak takım benden beklemeyin. Ama Serhat Ardahansporun BAL liginde oynaması gerektiğine inanlardan birisiyim. Serhat Ardahanspor’un ana sorunlarından biri Serhat Ardahan spordan faydalananların takıma sahip çıkmamasıdır. Yeni stat yapıldı, çimentocu çimento sattı, demirci demir sattı, lokantacı yemeğini satmış ama sahip çık dediğimizde sahip çıkmamış. Ben bedenimle birlikte başımı ortaya koymaya hazırım” şeklinde konuştu.   

FUTBOLCU ALAN DEĞİL GÖNDEREN OLMAK İSTİYORUZ

Biz bir tabut aldık elimize 3. lige çıkacak bir takım beklemeyin diyen Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bu tabuta hep birlikte omuz vererek kaldırmaya çalışacağız. 4 yıldır her sezon dışarıdan 40’ a yakın futbolcunun gelip gittiği ama bir tane Ardahanlı futbolcunun olmadığını görüyoruz. Bizim hemen yanı başımızda bulunan Erzurum’un Yakutiye ilçesinin 19 takımı öz çocuklarıyla sahaya çıkarken bizlerin kendi takımımızda bir Ardahanlı çocuğumuzun oynamaması çok büyük bir kayıptır. Biz bu nedenle dışarıdan değil BAL Liginde mücadele verebilecek kendine güvenen öz Ardahanlı futbolcu kardeşlerimizle sahaya çıkacağız. Bizim iddiamız 3. Lig değil ama 3. Lige çıkma şansı doğduğunda tabi ki de dışarıdan futbolcu da getirteceğiz. Önceliğimiz Ardahanlı çocukların kendilerine olan güvenlerini öne çıkarmak onlarla bir yol almak işitiyoruz. Bu sayede gelecekteki yıllarda dışarıdan getirmek zorunda değil, futbolcu gönderen kulüp haline gelme ilk hedefimiz olacak.

ANALARIMIZ ANTRENÖR OLACAK

Öte yandan takımın antrenörü futbolcuların annesi olacak. Çünkü bizim çocuklarımız bir profesyonel gibi sahaya çıkabilmesi için ilk önce annelerinin oğlum antrenmanın var haydi git kulübüne demesi gerekir. Sigara ve kötü alışkanlıklardan koruması için anneye büyük görev düşüyor. Bizlerde akşam eve yolladığımızda annesinin oğlum eve geldi duşunu aldı dinleniyor demesini bekleyeceğiz.”

İLK İCRAAT 7’Yİ, 19 YAPMAK OLDU

Olağanüstü kongrede yeni Başkan Fakir Yılmaz’ın sunduğu önerge ile 7 kişilik yönetim kurulu 19 kişiye çıkartarak tüzükte değişikliğine gidildi.

SERHAT ARDAHAN SPRO’UN YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ ŞÖYLE OLDU:

Fakir Yılmaz

Ertan Sarıçam

Barış Gümüş

Vural Badem

Söner Görmüş

Gürbüz Yıldız

Vedat Avşar

Sabahattin Hanoğlu

Onur Balcı

Yüksel Özcan

Muharrem Çapan

Yavuz Morkoç

Zafer Çoban

Murat Morkoç

Ömür Gündüzhev

Candar Yılmaz

Bülent Kılıç

Naif Sural

Erhan Bingöl

Özkan Karakaya

Tibet Özyay

İskender Yılan

Kürşat Pehlivan

İdris Bulutlar

Erdinç Balcı

Kıvanç Oktay

Mustafa Bozkır

Hakan Çelik

Mustafa Gök

Sinan Onay

Galip Bozkurt

Çetin Derin

Kürşat Aktaş

Ümit Sarıkaya

Erdal Güzel

Vargin Yıldız

Bora Tekgül

Levent Deniz

Sırrı Atalay Cantürk

Tamer Yakıcı

Ergin Balcı

Barış Bilgin

Onur Yılmaz

Vedat Sural

Engin Sütçü

Taner Altıparmak

Asim Bulut

Bu haber 1126 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Serhat Ardahan Taraftarı
    7 ay önce
    Kadro iyi ama başkan yanlış tercih olmuş.Her canını sıkanı gazetede manşet yap hakaret et sonrada destek bekle. insanların sevmediği birisine destek vermeleri beklenmemeli. Yine Allah dan hayırlısı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir