SALİH ALTUN GÖREVİNE DÖNDÜ

SALİH ALTUN GÖREVİNE DÖNDÜ

15 Temmuz FETÖ Darbesi sonrası görevinden ihraç edilen, Ardahanlı Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun Yeni KHK ile görevine iade edildi.

14 Temmuz 2017 - 23:28 - Güncelleme: 15 Temmuz 2017 - 03:15

Ardahanlı hemşerimiz Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun 692 sayılı KHK ile görevine iade edildi.

SALİH ALTUN'UN İHRACI ŞOK ETKİSİ YAPMIŞTI

15 Temmuz 2016 da yaşanan FETÖ’cü darbe girişimi esnasında Bitlis Vali vekili olan ve darbecilere karşı koyarak cuntacıların tutuklanmalarını sağlayan Salih Altun’un 18 Temmuz 2016 günü şok bir kararla açığa alınmış 1 Eylül 2016 günü çıkarılan kararname ile de görevinden ihraç edilmişti.

Hükümet’e yakın bir çok gazeteci ve yazar Sivil toplum temsilcileri Milli Görüş geleneğinden yetişmiş bir bürokrat olan Salih Altun’un FETÖ gerekçesi ile ihracına tepki göstermişlerdi. Sosyal medya’da da o dönem Salih Altun’a yoğun destek gelmişti. Kamuda yaşanan ihraçlardan sonra gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan gerekse de Başbakan Yıldırım’ın “at izi it izine karıştı” şeklindeki beyanları Salih Altun’u akıllara getirmişti.

15 TEMMUZ’UN YIL DÖNÜMÜDE İADE EDİLDİ

Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun 15 Temmuz menfur darbe girişimine sert ve açık bir şekilde karşı koyan Valilerden biri olarak 15 Temmuz’un birinci yıl dönümünde görevine iade edilmiş olması gerek memleketi Ardahan’da gerekse de görev yaptığı yerler olan Bitlis, Van, Trabzon, Artvin, Tokat ve Kastamonu’da sevenlerini mutlu etti.

SOSYAL MEDYA’DA YANKI BULDU

Salih Altun’un iadesi ile birlikte sosyal medyada bir çok seveni tarafından yapılan paylaşımlar dikkat çekti. “Hak yerini buldu”, “Adalet tecelli etti” şeklinde paylaşımlar yapan sosyal medya kullanıcıları Salih Altun’u kutladılar. Altun’un yarın bir açıklama yapması bekleniyor. Ardahanlı hemşerimiz Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun 692 sayılı KHK ile görevine iade edildi.

 

Bu haber 1799 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle, Nazar’a ağladı
Göle, Nazar’a ağladı
Göle’de okuma yazma seferberliği
Göle’de okuma yazma seferberliği