Reklam
Reklam
REKTÖR BİBER, ORHAN ATALAY’I TAKMADI

REKTÖR BİBER, ORHAN ATALAY’I TAKMADI

26 Nisan 2019 - 21:22
Reklam

Ardahan Üniversitesi elaman alımı tam bir skandala dönüştü. Alınan bilgilere göre Erzurumlu olan Ardahan Üniversitesi Rektörü Mehmet Biber, elaman alımlarında hakkaniyetli davranmadığı ileri sürüldü.

Kurada isimleri çıkan adaylar, ARÜ’de mülakata girdi. Mülakata giren, temizlik işleri, büro memuru, fayansçı, fotoğrafçı, eski hükümlü gibi birçok meslek dalında adaylara, saçma sapan sorular soruldu. ‘Askerliğini nerde yaptın, Biz komisyon üyeleri nasılız, hele biraz bizi değerlendir, Rektörümüzün ismi nedir, Türkiye’de etkilendiğin en önemli olay hangisidir, Rektörün arabasının plakası kaçtır, bugün günlerden nedir? Gibi saçma sapan sorularla değerlendirmelerde bulunuldu.

Kurulan komisyonun saçma soruları karşısında mülakattan çıkan kişiler tarafından alay konusu olurken, Erzurumlu Rektör olan, çevresine Erzurumluları dolduran Mehmet Biber isimli Rektör,  neye göre olduğu belli olmayan bir liste yayımladı. Listede garibanlara ve işsizlere yer verilmemesi akıllarda soru işareti bırakırken, listenin neye göre şekillendiği konusunda açıklama bekleniyor.

Listeye tepkiler çığ gibi yükselirken, listede Erzurumlu, Kars, Iğdır, Mersin, Sinop, Şırnak ve Ankara doğumlu gibi birçok ismin yer alması dikkat çekti.

ORHAN ATALAY’IN, REKTÖRE SÖZÜ GEÇMEDİ

Öte yandan alınan bilgilere göre AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay tarafından Rektör Mehmet Biber’e bir liste verildiği, Rektör Biber’in Atalay’dan gelen listeyi bypass edip, elinin tersiyle listeyi yırtıp attığı ileri sürüldü.

Erzurumlu olan kendi arkadaşı Mehmet Biber’in kolundan tutup Ardahan’a getiren Atalay’ın Üniversitede kümelenen bir grup tarafından bypass edildiği öğrenilirken, bir rektöre bile lafı geçmeyen Milletvekili Orhan Atalay’ın bundan sonra ne yapacağı merak konusu oldu! 

Haber: Sezgin Uygar – Talip Şahin Şirin

Bu haber 3337 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Hasan
  2 ay önce
  Resul ÖZEN biraz gerçekçi olalım lütfen Orhan ATALAY vekil olduktan sonra bütün akrabalarının önünü kapatmıştır. Tamamı arkadaşım lütfen ama lütfen ellinde hangi veriler varsa açıkla
 • Ardahanlı
  2 ay önce
  Ardahanı tanımıyan,hayatı erzurum vb illerde geçmiş,dedesinin günümüz versiyonu o*** kişiyi Ardahan halkı alıp baş tacı ederse sonuçlarınada kat***acaktır vesselam...
 • Orhan
  2 ay önce
  Muhammed raşit onur çıldır dogumlu biri yok asıl i***ın da bile torpil yapıyorlar. Başka birini alacaklar. Başvuran insanlara haksızlık.
 • Utanın Utanın
  2 ay önce
  Onuru şerefi haysiyeti olup da Mehmet Hocayı tanıyıp Ona adam kaydırdı Haktan adaletten ayrıldı diyen biri varsa onu vicdanı ile muhasebeye etmeye davet ediyorum. Dağın tepesine üniversiteyi kurduğunda nefesinizi başka yerden alıyordunuz sesiniz çıkmasın diye. Şimdi ne oldu da bu kadar katagulli işlerin peşine düştünüz. Ardahan üniversitesi bütünü ile insanlıktan ve mütevazilikten asla ödün vermeyen Rektörünü sahiplenmeye devam edecektir. Sizler de kudurun.
 • Volkan Topkaya
  2 ay önce
  Admin , hem rektörün adaletli is yapmadığını yazıyor hemde Atalay’ın listesini işe almadığı icin araları açılır imasi yapıyorsun. Madem bildigin birsey var deki ; ey orhan atalay birakta hakkı o*** girsin işe
 • Atalay
  2 ay önce
  Orhan atalayım verdiği liste budur onun sözünden dışarı çıkmaz kesinlikle sizi kandırmışlar
 • Resul ÖZEN
  2 ay önce
  Orhan Atalay çok adildir kendi akrabaları arasında hiç ayrım yapmaz hepsini memur etti ve etmeye devam ediyor. Rektör BİBER’i kınıyoruz vekilin akrabaları dururken niye başka adamları işe alıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOÇLAR OTOMOTİVDEN BİLGİSAYARLI HİZMET
KOÇLAR OTOMOTİVDEN BİLGİSAYARLI HİZMET
AYI ÇÖPÜ PAYLAŞMIYOR! GELMEYİN
AYI ÇÖPÜ PAYLAŞMIYOR! GELMEYİN