Reklam
POSOF’A GERİ DÖNÜŞ BAŞLIYOR

POSOF’A GERİ DÖNÜŞ BAŞLIYOR

02 Aralık 2018 - 21:12

Posof’tan yılar önce aş- iş nedeniyle göç etmek zorunda kalan hemşerilerimiz yıllar sonra Posof’a geri dönerek yatırım yapmaya başladılar.

Yıllar önce Süngülü Köyünden İnegöl’e göç eden ve İnegöl Belediyesi’nde Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Erdal Akkaya, Posof’tan 2 daire aldı. Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar’ı makamında ziyaret eden Sayın Erdal Akkaya, ‘Posof’un Süngülü Köyünden 1985 yılında İnegöl’e göç etmek zorunda kaldım. Makine mühendisiyim. Ticaretle uğraşıyorum. Posof’a her fırsatta eşimizle, dostumuzla, ailemizle, arkadaşlarımızla gelebilmek için iki daire aldım. Bundan sonra Posof’a geri dönüş başlıyor" dedi.

Ziyaret ve ilçeye yapılan yatırımdan memnun olduğunu vurgulayan Başkan Cahit Ulgar ise, AK Parti iktidarıyla ilçemiz göç veren değil geri göç alan konumuna geçmiştir. Sayın Erdal Akkaya kardeşimizde ilçemizde yatırım yaparak geri dönüş örneği sergilemiştir. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.’ İfadelerini kullandı.

Bu haber 277 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Çok güldüm
  1 hafta önce
  Her yıl kaç kişi göç ediyor ondan haber verin. Bir kişi ev aldı diye geri dönüşmu başladı . Uyduruktan teyyare selam söyleyin o yâre.
 • Posoflu
  1 hafta önce
  Helal olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Ardahan'da tek yürek, tek yumruk
CHP Ardahan'da tek yürek, tek yumruk
Ardahanlı kızlar dünyayı salladı!
Ardahanlı kızlar dünyayı salladı!