Reklam
Reklam
PAZAR GÜNÜ YELKEN YARIŞLARI YAPILACAK

PAZAR GÜNÜ YELKEN YARIŞLARI YAPILACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan´ın talimatı ile gönderilen tekneler Çıldır gölüne indirildi.

30 Haziran 2017 - 19:51 - Güncelleme: 30 Haziran 2017 - 20:04
Reklam

TEKNELER GÖLE İNDİ, BAŞKAN DÜMENE GEÇTİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan´ın talimatıyla Çıldır gölünde yapımına başlanan iki adet iskele çalışmaları aralıksız devam ederken, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gönderilen tekneler, vinç yardımıyla göle indirildi. Yapımı devam eden iskelelerin yanına indirilen Çıldır UDHB Ardahan ve Çıldır UHDB Kars yazılı tekneler vatandaşlarında ilgi odağı oldu. Teknelerden bir tanesi Çıldır Gölü Aşıkşenlik mevkisindeki Sosyal tesislerin olduğu alana, bir diğeri ise Çıldır Gölü Çanaksu mevkisinde yapımı devam eden iskelelere indirildi.

BAŞKAN DÜMENE GEÇTİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gönderilen iki adat tekne göle indirildikten sonra Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu teknenin dümenine geçti. Başkan Azizoğlu teknelerin Çıldır Gölü turizmi için çok önemli bir hamle olduğu belirterek " Çıldır Gölü Çıldır´ın ve yörenin en önemli turistik değeridir. Çıldır Gölü için çok geç kalınmış bir hizmeti yöremize kazandırdığı için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız sayın Ahmet Arslan´a ve Ardahan Milletvekilimiz sayın Orhan Atalay´a şahsım ve ilçem adına çok teşekkür ediyorum. Gezi teknelerimiz ilçemize ve yöremize hayırlı olsun" dedi.

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu ve beraberindekiler Çıldır Gölüne indirilen tekne ile Çıldır Gölünde gezinti yaptılar.

TREN RAYLARDA GÖRÜNDÜ

UDH Bakanı Ahmet Arslan´ın, içinde bulunduğumuz Haziran ayı sonunda bitirilerek hizmete sunulmasını bekliyoruz dediği Bakü Tiflis Kars (BTK) Demiryolu´nda ilk tren göründü.

Ulaştırma Denizclik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan´ın 4 Haziran tarihinde Kars´ta yaptığı BTK incelemesinde; "Demir İpek Yolu olarak da adlandırılan Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Hattı projesi´nin Türkiye´deki çalışmalarının bu ayın sonunda tamamlanması hedefleniyordu. Hattın tamamen hizmete girmesi için de Gürcistan tarafındaki çalışmaların bitilmesi bekleniyordu. Türkiye´deki bölümü 79 kilometre olacak olan hattın, toplam maliyeti 600 milyon dolar. olarak açıklanmıştı.

Bakü Tiflis Kars Demiryolu Projesinin Arpaçay ilçesi Kümbetli Köyü yakınlarından geçen hat güzergahında ilk tren görüldü. Tren hattında ise son çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Öte yandan, Bakü-Kars-Tiflis Demiryolu Hattı´nda Türkiye olarak bayağı mesafe kat edildiğine dikkati çeken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Haziran sonu Temmuz başında tren işletebilir hale geliyoruz ancak Gürcistan tarafında sınırda heyelan oluştu. Dolayısıyla onların işleri 3 aylık uzadı. Ağustos sonu eylül başı gibi onlar orayı bitirdiğinde biz de tamamen bitirmiş ve dizel tren işletmeciliğini hazır hale gelmiş olacağız" diye konuştu.

NEFESLER TUTULDU! YELKEN YARIŞLARI PAZAR GÜNÜ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan´ın girişimleriyle 2 Temmuz 2017 Pazar günü Çıldır Gölü´nde Yelken yarışları ve kano yarışları yapılacak.

Çıldır Gölü´nde yapımı tamamlanmak üzere olan iskele ve Kütük Ev´in bulunduğu bölgede yapılacak yelken ve kano yarışlarına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan´ın da katılacağı öğrenildi. Çıldır Gölü´nde ilk kez yapılacak yelken yarışlarına yaklaşık 40 yelkenci katılacak.

2 Temmuz Pazar günü 40 yelkenci katılacağı yelken ve kanolar yarışlarının yanı sıra deniz sporları anlamında çeşitli etkinlikler olacak. Çıldır Gölü´nde düzenlenecek etkinliklere tüm Karslılar davet edildi.

Bu haber 1897 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Ardahan’dan Etiler’e, oradan da FOX’a
Ardahan’dan Etiler’e, oradan da FOX’a