ÖSYM Başkanlığına Metin Toprak mı geliyor?

ÖSYM Başkanlığına Metin Toprak mı geliyor?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Ömer Demir’in görevinden istifa etmesinin ardından Göleli hemşerimiz Prof. Dr. Metin Toprak, Başkan Yardımcılığına getirildi.

12 Eylül 2017 - 23:48

ÖSYM'nin puan hesaplamasına ilişkin yaptığı hata sonrası ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir görevinden istifa etmişti.

NE OLMUŞTU?

12 Ağustos'ta ÖSYM, LYS sınavındaki hesaplamalarda hata yaptıklarını açıklamıştı. Açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"1110 adayın yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, daha önce bir programa yerleştiği açıklanan 1499 aday herhangi bir programa yerleşmemiştir."

Yapılan hata sonrası Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bir hata ve hatanın hiçbir zaman iyisi olmaz. Keşke olmasaydı. İkinci husus, hatadan sonra özür diledi. Bizim değerler eğitimimizde özür dilemek değerler eğitiminin bir parçasıdır" açıklamasında bulunmuştu.

ÖSYM BAŞKAN YARDIMCISI TOPRAK, UKÜ'YÜ ZİYARET ETTİ

Türkiye Cumhuriyeti Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Toprak’ın Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ni (UKÜ) ziyaret ettiği bildirildi. UKÜ’den verilen bilgiye göre, Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri ile bir araya gelen ÖSYM Başkan Yardımcısı Toprak, Nadiri’den üniversite hakkında bilgi aldı. ÖSYM Başkan Yardımcısı Toprak, rektörlük ziyaretinin ardından UKÜ yerleşkesini de dolaştı.

METİN TOPRAK KİMDİR?

Metin Toprak 20 Şubat 1966 Ardahan (Göle) doğumlu. Lisans, yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Doçentliğini 1996 yılında aldı. Başbakanlık Aile Araştırma Kurumunda uzman yardımcısı ve Kırıkkale Üniversitesi İktisat Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışan Toprak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Başkan Yardımcısı ve Müşavir olarak görev yaptı.

2007 (Nisan) - 2008 (Nisan) döneminde Georgetown Üniversitesinde konuk öğretim üyesi olarak bulundu ve 2008 yılı sonunda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisat Bölümüne profesör olarak atandı ve Üniversitede senato üyeliği, fakülte yönetim kurulu üyeliği ve bölüm başkanlığı yaptı. Toprak'ın çalışma alanları içinde uygulamalı ekonomi, finansal ekonomi, politik iktisat, sosyal/ekonomik alan araştırmaları ön sırada geliyor. 

Bu haber 2519 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret