Reklam
Orhan Atalay’dan gazetecilere özel açıklamalar

Orhan Atalay'dan gazetecilere özel açıklamalar

08 Kasım 2018 - 23:46 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 00:02
Reklam

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, yaklaşan yerel seçimler öncesi önemli mesajlar verdi. Atalay, şehre tüm kesimlerden oy alabilecek bir belediye başkan adayına ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi.

Ankara’da makamında ağırladığı Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti Başkanı Özkan Karakaya ve Başkan Yardımcısı Sezgin Uygar’a özel açıklamalarda bulunan Atalay, diğer siyasi partiler ile ilgili söylemleri, yerel seçimler, Sahara tüneli ve birçok konuda basın mensuplarına samimi açıklamalarda bulundu.

ARDAHAN’DA KARŞILIĞI OLAN ADAY GÖSTERİLECEK

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli seçimlerin Ardahan için bir dönüm noktası olduğunu ve bu seçimi çok önemsediklerini açıklayan Milletvekili Atalay, Ardahan’ın iktidardan başka şansının olmadığını, belediye başkanlığını kiminle kazanacağı konusunda geniş çaplı araştırmaların Genel Merkez nezdinde, saha araştırması, kamu anketleri ve diğer bir çok yöntemle sürdürüldüğünü söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında mevcut Belediye Başkanı Faruk Köksoy’a yönelik,  “Gerekirse komutan elbisesini çıkartıp nefer elbisesini giyerek bu davaya bu partiye hizmet edeceksin” yönündeki açıklamasının iyi anlaşılması gerektiğinin altını çizen Atalay, “Ardahan il merkezinde, son yıllarda Kürtlerin yerleştiği bir kent haline geldi. İlin demografik yapısında Kürtlerin büyük bir ağırlık teşkil ettiğini görüyoruz. 31 Mart'ta yapılacak seçimde belediye başkanı adayı göstereceğimiz kişinin her siyasi partiden olduğu gibi Kürtlerden de oy alması gerekmektedir. Aksi takdirde tarihte Kürtlere en büyük acıyı yaşatan CHP’nin günümüzde HDP seçmenine ve Kürtlere yönelik ortaya koyduğu pembe tablodan faydalanarak Kürtlerden oy devşirme projesini hayata soktuğunu gözlemliyoruz. Ancak biz buna fırsat vermeyeceğiz. Bunun için diyoruz ki AK Parti’nin Belediye Başkan adayı Kürtlerden de oy almalıdır.

BİR DÖNEM AZ, İKİ DÖNEM YETERLİ

Yine bir belediye başkanının 1 dönem Belediye Başkanlığını yapmasını yetersiz olduğunu düşünüyorum. Çok büyük bir sorunu yoksa en az 2 dönem Belediye Başkanlığı yapması doğaldır, mantıklıdır ve projelerinin tamamlanması için ideal bir zamanlamadır. Ancak 2 dönem belediye başkanlığı yapan bir kişinin 3. dönem aday gösterilmesi genel olarak olumlu karşılanmamaktadır. Çünkü 2 dönem boyunca yıpranması söz konusudur. Artık yeniliğe değişime ve dönüşüme ihtiyaç elzemdir. Bu nedenle Ardahan’da karşılığı olan, insanlarla ilişkileri sıcak olan, gönül kazanmış, gönüllere girmeyi becerebilmiş güler yüzlü, liyakat sahibi adaylara şans vereceğiz” açıklamasında bulundu.

AÇIKLAMALARIM ÇARPITILMAMALI

 AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, geçtiğimiz günlerde Ardahan’da gerçekleştirilen AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında HDP ve CHP ile ilgili söylediği sözlere de açıklık getirdi.  

Ardahan’da 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin oylarını arttırarak partiyi zafere taşıyan isim olan Prof. Dr. Orhan Atalay, İl Danışma Meclisinde söylediği ‘Beyaz efendilerine hizmet eden beyaz köpekler’ sözünü DEAŞ, BOKO HARAM ve PKK gibi örgütler için kullandığını söyledi.

Ardahan Kamuoyunda konuşmalarının algılanmadan çarpıtılmasına sert tepki gösteren Atalay, HDP’nin, PKK ile arasına mesafe koymadığını, adayların belirlenmesi noktasında kandilden talimat aldığını, İmralı tutanaklarında bunların mevcut olduğunu ifade etti.

 Vekil Atalay, HDP’nin PKK ile birlikte ortak hareket ettiğini ve bu durumda Kürtlerin büyük zarar gördüğünü söyleyerek, PKK’nın başta İngiliz dış istihbarat servisi MI6 olmak üzere, CIA ve KGB’nin güdümünde olduğunu, ipleri bu istihbarat servislerinin elinde olan örgütün Kürtlere büyük zarar verdiğini, dış istihbaratların kuklası olan bu örgüt yüzünden Kürt çocuklarının 40 yıldır olduğu gibi bugünde öldüğünü dile getirdi.

Atalay, PKK gibi Deaş ve Boko Haram terör örgütlerinin de Müslümanlara zarar vermek için yine dış istihbarat servisleri tarafından kurulup kollanıp beslenip amacı sadece Müslümanları yok etmek için dizayn edildiklerini kaydetti. Atalay, "Ardahanlı hemşerilerim konuşmamı tekrar iyi dinleyip neyi anlatmak istendiğimi yeniden gözden geçirmelerini istiyorum” dedi.

81 İL İÇERİSİNDE EN BÜYÜK YATIRIMI ARDAHAN ALDI

Ardahan’da tamamlanan yatırımlar ve yapımı devam eden projeler hakkında da açıklamalarda bulunan Milletvekili Atalay, “Sahara tüneli yatırım programında olup önümüzdeki dönemlerde tünel çalışması başlayacaktır. Yine Ilgar Tüneli ile ilgili ekonomik durgunluktan ötürü bir yavaşlama söz konusudur. Ancak tünel projemiz tamamlanacaktır, bu konuda vatandaşlarımızın her hangi bir endişesi olmasın. Ardahan Ardanuç arasında yine bir tünel projesi üzerine planlama çalışması yapıyoruz. Ardahan’da mevcut sorunların hepsini biliyoruz. İlin Valisi, İl Özel İdaresi ve kamu kurum kuruşlarıyla koordineli bir şekilde sorunları çözümü konusunda bitirme hedefindeyiz. Bunun yanında ilçelerimizin tamamının doğalgazla ısınması için başlatmış olduğumuz çalışmalar önümüzdeki dönemlerde tamamlanacaktır. Ayrım yapmadan il merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerimize aynı mesafedeyiz. Çalışkan belediye başkanlarımızın getirdiği tüm projeleri destekliyor ve sonunda kadar takipçisi oluyoruz” diye konuştu.

Haber: Özkan Karakaya-Sezgin Uygar

Bu haber 1541 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ardahan
  10 ay önce
  Sayın vekilim, Kürt nufüsu arttı diye çalışkan belediye başkanı Faruk KÖKSOY\' u harcamak Ak Partiye yakışmaz. Ardahan vizyonu o*** başkanla devam etsin, ırkçı söylemlerle gelebilecek isimlerle değil. Bu yaklaşım bize kaybettirir. Yapı***lara bakmak lazım. Kimse kimsenin neci olduğuna bakmıyor güzelim memleketimde. Sizin gibi 3 dönem seçilmiş bir vekil olarak, Faruk Başkana da 3. dönem yine şans verilmelidir.
 • Mehmet Bektaş
  10 ay önce
  akp ardahanda faruk köksoydan başkası ile kazanamaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TAZİYE VE BAŞSAĞLIĞI
TAZİYE VE BAŞSAĞLIĞI
Ardahan İŞKUR, meslek kazandırıyor
Ardahan İŞKUR, meslek kazandırıyor