Reklam
Ömer Türkoğlu’ndan Sağlık Müdürlüğüne çağrı

Ömer Türkoğlu’ndan Sağlık Müdürlüğüne çağrı

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ömer Türkoğlu, Ardahan Devlet Hastanesinde yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir’i göreve çağırdı.

15 Nisan 2018 - 21:30

HASTANE DEĞİL, SANKİ SEVKHANE!

Türkoğlu: “Ardahan Devlet Hastanesinde bazı tıbbı bölümler hizmet vermiyor.  Fizik tedavi bölümü olmasına karşın doktoru bulunmuyor. Yine Kardoloji doktoru olmadığı gibi Anju ünitesi çalışmıyor. Röntgen cihazı çalışmıyor. Gümüşhaneliler anju yok diye eylem yapıyor ve ayağa kalkıyorlar. Peki, Ardahan’da yaşanan sıkıntılara vatandaş neden ses çıkarmıyor? Hastalar neden Erzurum ve Kars’a sürekli sevk ediliyor? Ardahan’daki hasta ve yakınları maddi olarak durumları yetersizdir. Yol, otel ve yemek parası olmayan hastaların suçu nedir? Gazeteniz vasıtasıyla tüm yetkililere sesleniyorum, Ardahan’da Anju ünitesinin çok ivedilikle açılmasını istiyoruz” dedi.

NECAT AKIN’IN HAYATI STAJ KONUSU OLMALI!

Ardahan Devlet Hastanesinde iyi doktorların da olduğunu aktaran Türkoğlu, “Sağlık Bakanlığına bir öneride bulunuyorum. Ardahan’da yıllardır doktorluk yapan, halkın büyük teveccühünü kazanan, vatansever Dr. Necat Akın’ın hayatı ve hizmeti Tıp öğrencileri için staj ve araştırma konusu olmalıdır. Sağlık Bakanlığı bu önerimi dikkate almalıdır” ifadesini kullandı.

VETERİNER FAKÜLTESİ AÇILMALI

Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’a da çağrı da bulunan Türkoğlu, “Ardahan Üniversitesi bünyesinde Veteriner Hekimlik Bölümünün açılmasını istiyoruz. Ardahan Üniversitesi bünyesinde ne olduğu belli olmayan bir sürü bölüm açılmış ve işlevsiz olarak duruyor. Bölgemiz için ihtiyaç olan ve işsizliğe çare olacak bölümlerin açılması gerekmektedir. Ardahan Üniversitesi Rektörü başta olmak üzere tüm Öğretim Görevlilerini ‘Ardahan’da hangi bölümler açılmalıdır, açılan bölümler bölgemiz için ne kadar faydalıdır’ yönünde bilimsel bir araştırma yapmasını istiyoruz” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

Bu haber 1271 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’de CHP, Halil Aras’la bir adım önde
Göle’de CHP, Halil Aras’la bir adım önde
Hanak’ta Necat Tuna heyecanı
Hanak’ta Necat Tuna heyecanı