Reklam
ÖĞRENCİLERE MESLEKİ TANITIM

ÖĞRENCİLERE MESLEKİ TANITIM

22 Şubat 2020 - 17:52

Ardahan İŞKUR Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Lise öğrencilerine yönelik ‘Meslekleri Tanıyalım’ etkinliği düzenlendi.

‘Meslekleri Tanıyalım’ etkinliğine Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Faruk Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Keskin, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Özdem, Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demir, İŞKUR Ardahan İl Müdürü Ahmet Sonkaya, Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir ve protokol üyeleri katıldı.

Program hakkında açıklama yapan Ardahan İŞKUR Müdürü Ahmet Sonkaya: “Meslek tanıtımındaki amacımız üniversite tercihleri öncesinde öğrencilerimize yardımcı olmak, yanlış meslek seçiminin olumsuz etkilerini gidermek, kariyer yolunda öğrencilerimizi yalnız bırakmamaktır. Öğrencilerimizin kendilerine en uygun mesleği seçmesi ve mezun olması sonucu çalışma hayatına geçişte severek yapacağı bir iş bulmaları kolaylaşacaktır. Mülki İdari Amirliği, Savcı, Hakim, Doktorluk, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Sağlık Teknisyenliği, İnşaat, Mimarlık, Makine, Harita ve Jeoloji Mühendisliği, Şehir planlamacısı, Veteriner Hekimliği, Polislik ve Jandarma Komutanlığı mesleklerinde alanında uzman ve deneyimli isimler meslek tanıtımı yaptılar” dedi.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı ve diğer protokol üyeleri, meslekleriyle ilgili bilgi, beceri ve tecrübelerini aktardılar.

Bu haber 509 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
2019 BUZAĞI DESTEKLERİ ÖDENİYOR
2019 BUZAĞI DESTEKLERİ ÖDENİYOR