Reklam
Nurettin Yılmaz, bir eğitim gönüllüsüdür

Nurettin Yılmaz, bir eğitim gönüllüsüdür

10 Ekim 2018 - 18:21
Reklam

Eğitim gönüllüsü iş adamı, Yılmazlar Petrol İnş.Tic.Ltd.Şti Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Yılmaz, yakın akrabası İmdat Barışık'ın cenaze törenine katılmak için geldiği Göle İlçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

Göle İlçesine her gelişinde yaptırdığı Sağlık Meslek Lisesini ziyaret eden hayırsever İş adamı Nurettin Yılmaz, eğitime katkı sunmayı ihmal etmiyor.  
Kendisi de Fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Yılmaz, fakir bir çiftçinin yedi çocuğundan sadece birisi. Okumayı çok istiyordu. Çalışmak için gurbete gidip yıllarca memleket hasreti çekti. Göçün kaçınılmaz bir sonucu olarak metropole göç eden ve bu gün hatırı sayılır bir iş adamı olarak kendi ilçesi Göle’ye kendi ölçeğinde hizmet ediyor. 

Nurettin Yılmaz, eğitime sunduğu destek ve katkılarla da adından söz ettiriyor. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüd Özalp'ı makamında ziyaret eden hayırsever is adamı Nurettin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile beraber Göle Kaymakamı Cevat Gün'e de hoş geldin ziyaretinde bulundu. 
Daha sonra yaptırdığı okul olan Nurettin Yılmaz Sağlık Meslek ve Teknik Lisesini ziyaret etti. Hayırsever iş adamımız Okul Müdürü Koray Özdoğan'la makamında bir süre sohbet ettikten sonra sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet etti.

Hayırsever iş adamını gören öğrenciler sevinçlerini gizleyemediler. 

“Geleceğimiz olan Öğrencilerin gözündeki okuma aşkını ve yüzlerindeki bu tebessümü görmek benim için dünyadaki tarifi edilmez en büyük mutluluklardan biridir” “ diyen Yılmaz,  yaptırdığı okulda eğitim ve öğretim gören çocukların başarılarını duymak ve görmek bana ayrıca mutluluk veriyor. Bu eğitim yuvalarımızı gelecek nesillere aktarmak bizim en büyük vazifemizdir. Okulumuzun eksikleri ve öğrencilerimizin ihtiyaçları neyse ben imkânlar dâhilinde karşılamaya çalışıyorum. Bu eğitim yuvasını yaptırmak bize nasip oldu gelecek nesillere taşımakta boynumuzun borcu elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

 

Bu haber 1231 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Demir, Fidan ve Aydemir İmamoğlu'na oy topluyor
Demir, Fidan ve Aydemir İmamoğlu'na oy topluyor
Havaalanı zorunlu
Havaalanı zorunlu