NEDEN YAPTINIZ O BARINAĞI ?

NEDEN YAPTINIZ O BARINAĞI ?

Ardahan merkezde sokaklarda ve çarşı içinde hayvan barınağından bırakılan kulağı küpeli başıboş şekilde gezen ve bazı zamanlarda ise insanlara saldıran köpekler nedeniyle vatandaşlar Belediyeye sesini duyurmak amacıyla birçok kez isyan etmesine rağmen Ardahan’daki sorun çözülemedi.

23 Ağustos 2017 - 12:46

Ardahan’da sokak hayvanlarının başıboş dolaşması konusunda vatandaşların şikayetleri daha önce gündeme gelmesine rağmen, geçen sürede sorun büyüyerek devam ediyor. vatandaşlar sosyal medyada başıboş hayvanlar hakkında şikayetlerini paylaşırken, Ardahan Belediyesi kılını bile kıpırdat mıyor.

ARDAHAN BELEDİYESİ ADETA KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ

Hayvan Refahı Yasası uyarınca belediyelerin, sokak hayvanlarına yönelik gerekli tedbirleri alması, açık ve net bir şekilde belirtiliyor. Buna rağmen Ardahan’da durum içler acısı.

Cumhuriyet Meclisi’nin 4 Mart 2013 tarihli kırk üçüncü birleşiminde oybirliğiyle geçen, 'Hayvan Refah Yasası'nın 4'üncü kısmındaki 13'üncü ve 14'üncü maddelerinde, "Başıboş" ve "Tehlike Yaratan" hayvanlar için alınması gereken önlemler gayet açık bir şekilde izah ediliyor.

Hayvan refahına yönelik Belediyelere sorumluluk yükleyen yasada, hayvan refahına yönelik; "Belediyeler, gerekli tedbirlerin alınmasını sağlar" ifadesi kullanılıyor.

Buna rağmen Ardahan Belediyesi adeta kör, sağır ve dilsiz. 
Dahası, gazetelerde çıkan haberlerin ve duyarlı yurttaşların haykırışları kaale bile alınmıyor.

En önemlisi de, kavurucu bu yaz günlerinde, Ardahan’da başıboş sokak köpeklerinin durumu içler acısı, insanlar sokakta yürürken köpeklerin saldırısına uğramamak için kılı kırk yarıyor.

HABER/ŞAHİN ŞİRİN

Bu haber 423 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret