Reklam
Reklam
MOZERET TÜNELİ, ÂŞIK ŞENLİK OLDU

MOZERET TÜNELİ, ÂŞIK ŞENLİK OLDU

2016 yılında yapımına başlanan Aktaş Sınır Kapısı güzergahındaki Mozeret tünelinin isminin Aşık Şenlik Tüneli olarak değiştirilmesi konusunda Çıldır Belediyesi tarafından Ulaştırma Bakanlığına müracaatta bulunulmuştu. 

03 Haziran 2017 - 13:47
Reklam

Türkiye'nin en büyük 3. sınır kapısı olan Aktaş Sınır Kapısı güzergâhında yapımı devam eden Mozeret Tünelinin isim değişikliği ile ilgili Çıldır Belediyesi Ulaştırma Bakanlığına müracaat yaptı.

Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve Kars Milletvekili Selhattin Beyribey’in de girişimleri sonucu Mozeret Tünelinin ismi Çıldır ilçesinin simge ozanı olan ve Kurtuluş Savaşında bölgenin kurtarılmasında öncü rol oynayan Âşık Şenlik Tüneli olarak değiştirildi.    
  
BEYRİBEY: BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN 

Konu ile ilgi açıklamalarda bulunan Kars Milletvekili Dr. Selahattin Beyribey, "2016 Yılında temeli atılan ve yapımı devam eden Mozeret Tüneli isminin, Aşıkşenlik Tüneli olarak değiştirilmesi için Ulaştırma Bakanlığımıza müracaatımızı yapmıştık. Türkiye'nin en büyük üçüncü sınır kapısı olan Çıldır Aktaş Sınır Kapısı, bölgemiz için büyük yatırımıdır. Bu güzergâhta yapımı devam eden Mozeret Tüneli ile bölgemiz ile sınır kapısı arasındaki ulaşım kısalacaktır. Böylesi güzel bir projeye bölgede halka öncülük yapmış, halk kahramanımız Âşık Şenlik isminin verilmesi çok anlamlı olmuştur” dedi. 

VALİ ÖZEFE, TÜNELİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali İbrahim Özefe, Çıldır ilçesinde yapımı devam eden ve tamamlandığında Aktaş Sınır Kapısına ulaşımı kolaylaştıracak olan Mozeret Tüneli inşaatında incemelerde bulundu. Vali Özefe yapımı devam eden tüneli gezerek yüklenici firma yetkilisinden çalışmalar  hakkında bilgi aldı.

Bu haber 2424 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Ardahan’dan Etiler’e, oradan da FOX’a
Ardahan’dan Etiler’e, oradan da FOX’a