Morkoç’tan seçim öncesi sert açıklamalar

Morkoç'tan seçim öncesi sert açıklamalar

Hafta sonu yapılacak Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Seçimlerinde Başkan adayı olan Mustafa Morkoç, yönetim kurulu üyeleri ve gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

10 Ocak 2018 - 11:40 - Güncelleme: 10 Ocak 2018 - 23:50

Halilefendi Mahallesinde bulunan Ardahan’ın önde gelen restoranlarından Lezzet-i Kür’de yönetimini sahaya çıkaran Morkoç, mevcut Başkan İskender Yılan hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

Mevcut yönetimi yeterli görmediklerini açıklayan Mustafa Morkoç, bu yüzden ESOB’a aday olduklarını ve yaklaşık 2 aydır sahada çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

KREDİ KOOPERATİFİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Seçim çalışmaları kapsamında tüm esnafları ziyaret ettiklerini belirten Morkoç, “Esnafın sorunlarını istişare ederek yerinde tespit edip, çözümler için öneriler sunduk. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde ortaya çıkan en büyük sorun ekonomi olduğunu gördük ve analiz ettik. Küçük esnafın yaşadığı büyük sorunların olduğunun farkına vardık. Bu sorunlarının çözümü için yönetim kurulu arkadaşlarla bir araya gelerek çözüm yollarını aradık. Gerçekleştirdiğimiz ortak toplantılarda çıkan sonuç, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifinin yeniden açılması üzerine karar alındı.  Başkan seçilmemiz halinde Kooperatifi hayata geçireceğiz. Esnaf gidecek uzun vadeli düşük faizli kredisini tık çekip raflarını doldurup işlerine bakacak” dedi.

MORKOÇ: MEVCUT BAŞKAN ATIP TUTUYOR!

Yerel gazetelere demeç vererek, esnafa tık 200 ve 500 Bin TL kredi vereceğini açıklayan mevcut Başkan İskender Yılan ‘sanki ekonomi bakanıdır’ diyen Morkoç, “Daha kendi dükkânının kaydı üzerinde değildir. Önce bunu açıkla, dükkânın kaydı niçin senin üzerine değil. Öyle atıp tutmak yok. Bildiğiniz gibi arkadaşlar, birkaç gün önce yerel basın aracılığıyla bizim birilerini şikâyet ettiğimizi beyan etmişler, biz kimseyi şikâyet etmedik. Şikâyet edipte Sayın İsmail Kâhya’nın koltuğuna nasıl oturduğunu tüm Ardahanlılar biliyor. Kim kimi şikâyet etmiş ortadadır. Ben seçim kurulu listelerini almaya gittiğim zaman Şoförler Cemiyeti Başkanı Sayın Yılmaz Özer’in listede çıkarıldığını gördüm. Yılmaz Özer de benim tarafımda, bana oy veriyor. Dedim bu nedir? Dedi her ki tarafa da üye olanlar bulunduğu yere göre o odada oy kullanabilir. Yılmaz Bey de Şoförler Cemiyetine üye olduğu için iş kolu da taşımacılık olduğu için bizden silinmişti. Biz de dilekçe vererek iki odada kaydı bulunanların düşmesini istedik. Küçük esnafın dışındaki büyük esnaf listeden çıkarılsın.

KADİR AYDEMİR’İN ESOB’TA NE İŞİ VAR?

Şimdi örnek veriyorum Kuyumcu Kadir Aydemir’in küçük esnafta ne işi var. Kuyumcu dükkânı var, alışveriş merkezi var. Geliri gayet yüksek gelmiş, gelmiş küçük esnafta duruyor. Bizde dilekçe verdik. Orada birkaç kişi düşmüş. Bunun üzerine İskender Yılan gazetecileri çağırıp ‘Esnaf Başkan adayı esnafı şikâyet etmiş’ diye demeç vermiş. Kimsenin kimseyi şikâyet ettiği yoktur. Biz esnafın sorunlarını biliyoruz. Esnafın sorunlarını çözmek için yönetime talibiz. Hepimize geldiğiniz gediğiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1302 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çetin Aşula, adaylığını ve projelerini de açıkladı
Çetin Aşula, adaylığını ve projelerini de açıkladı
Göleli kızlar okusun diye stant açıldı
Göleli kızlar okusun diye stant açıldı