Reklam
Morkoç, esnaf zor durumda, piyasada para yok!

Morkoç, esnaf zor durumda, piyasada para yok!

26 Haziran 2019 - 20:09
Reklam

Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı ( ESOB) Mustafa Morkoç, gazetemize Ardahan gündemini değerlendirdi. 

Kentte nöbetçi fırın uygulaması, esnaf kefalet kredi kooperatifi, süper marketler zinciri, lokanta fiyat rayiçleri, Ardahan’da esnafın durumu, ekonomik durgunluk ve Ahıska Gürcü ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulunan Morkoç, vatandaşların talebi üzerine her Pazar günü bir fırının açık olduğunu, bu durumun halk tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi. 

ESNAF KEFALET KREDİ KOOPERATİFİ 

Seçim vaatleri arasında olan Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifini faaliyete geçirdiklerini anımsatan Morkoç,  Ardahan’da süper marketler zincirlerinin esnafa ciddi zararlar verdiğini, eski Belediye Başkanı’nın ruhsat verdiği bu ulusal market zincirlerinin açılmasına kısıtlama getirilmesi gerektiğini, konuyla ilgili yeni Belediye Başkanına bu konuda çok iş düştüğünü ifade etti. 

FAHİŞ FİYATA YEMEK SATAN CEZA ALIR!

Ardahan’da bazı lokantaların gelişi güzel fiyat arttırdığını,  yemek fiyatları konusunda rayiç bedelin belirlendiğini, denetiminin zabıta ekiplerine ait olduğunu belirten Morkoç, konuyla ilgili sorun yaşayan müşterinin tüketici haklarını kullanması halinde, rayiç bedelinin üzerinde yemek satışı gerçekleştirenlere yönelik maddi yaptırımların olacağını hatırlattı. 

PARA YOK, ESNAF BİTİK!

Türkiye’de ekonomik durgunluğun had safhada olduğunu, esnafın kendini çeviremediğini anlatan Morkoç, piyasada para sirkülasyonun olmadığını,  devletin Ardahan gibi şehirlerde esnafın ayakta kalması için vergi muafiyeti getirmesi gerektiğine işaret etti. 

Son günlerde ticareti geliştirmek için Ardahan ile Ahıska arasına servis konulmasının iki ülke ticareti için olumlu bir adım olarak değerlendiren Morkoç, çok daha fazla Gürcü turistin Ardahan’a gelmek istediğini sözlerine ekledi. 

 

Bu haber 782 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • yasin KAYIKÇI
  3 ay önce
  Sayın başkandan rica ediyorum. Kars ve Iğdır’da ki Fiatlara baksın birde Ardahan’daki Fiatlara böyle esnaflık olmaz dağlar kadar fark var
 • Ardahan
  3 ay önce
  ESOB başkanı Mustafa Morkoç\'a soruyorum: Tüm belgeleri hazır ve eksiksiz o*** bir işletmeye Belediye Başkanı\'nın ruhsat vermeme yetkisi var mıdır? Bu yetkiyi istediği gibi kul***ma hakkına sahip midir? Yoksa bu konuda boş konuşmuş gibi geldi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soruşturma başlatıldı
Soruşturma başlatıldı
Komşuda deprem paniği
Komşuda deprem paniği