Reklam
Reklam
MORKOÇ, BAŞKAN AZİZOĞLU’NU TOPA TUTTU

MORKOÇ, BAŞKAN AZİZOĞLU'NU TOPA TUTTU

DSP Ardahan İl Başkanı Mustafa Morkoç, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu’nu, kavurucu sıcakların yaşandığı Ardahan’da Çıldır Gölü’nün serin sularıyla topa tuttu.

04 Temmuz 2017 - 13:54 - Güncelleme: 04 Temmuz 2017 - 14:25
Reklam

SAFFET KAYA’NIN SİYASETİNE SİTEM

Merhum 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Başbakan olduğu yıllarda Ardahan’ın Başbakan ile görüşmek için bir heyet Ankara’ya gittiğini açıklayan DSP’li Morkoç: “Heyet Anakara’ya gittiğinde, Başbakanlıkta beklerken Kayseri’den gelen bir heyette bekliyor. Başbakanlık özel kalemi Demirel’e soruyor, efendim Ardahan ve Kayseri’den iki heyet bekliyor, hangisini önce içeri alayım;
Demirel, Ardahan’dan gelen heyeti önce al onlar ya çocuklarım işe girsin der ya da birilerini sürdürmek isteyecektir. Kayseri heyeti illerine yatırım büyük projeler ister diye cevap verir” dedi.

Merhum Demirel’in Ardahan halkı için yaptığı yorum, mizaç ötesinde bir trajikomik olayımızın belirginliği olarak yüzümüze vurulmaktadır diyen Morkoç, sözlerini şöyle sürdürdü:

BU İŞ İKİ TEKNEYLE OLMAZ

 “Aynı olayın bir benzeri Ardahan’ın Çıldır ilçesinde yaşandı. Geçtiğimiz gün Çıldır gölüne Bakanlık iki tekne yollamış. Çıldır Belediyesi o teknelerin Çıldır Gölüne indirilişinin açılışını yapıyor. Duyuru ve reklam kepler üzerinde Ardahan yerine Kars olarak yazılma ihmalini de es geçmende belirtmek isterim. Bir ilin değil iki ilin ruhunu okşamak isteyenlerin değil, Halka bunu hizmet diye lütuf kabul edenlerin eksikliği olarak görüyorum ve bu eksikliğin gururla tekne açılışının yapıldığını ilk duydum, ilk gördüm.

ÇILDIR AKTAŞ SINIR KAPISINDA NEDEN İTHALAT VE İHRACAT YAPILMIYOR?

Burada Çıldır belediye başkanına bir soru sormak gerekmez mi? Çıldır Aktaş kapısı açılınca ticari kapı statüsüne geçti diye günlerce gazetelerde şov yaptın tek soru; Çıldır Aktaş kapısı açıldığı sürede kaç bin dolarlık ithalat ihracat yapıldı? Tekne açılışı yapmayla şov yapılmaz. Yine küçük şeylere sevindik.

SULU TARIM PROJESİ NEREDE?

Ardahan’ın ve Kars’ın bunca hizmet açılışına hasret çekerken, Bakanlığın Çıldır Gölüne verdiği iki tekne hizmet değil, bizlerin varlığına ihmalkârlıktır diye düşünüyorum. Doğal bitki örtüsü ve zengin çiçek zenginliğini görmeyen siyasetçiler, toprak tahlili ve sulu tarım politikası geliştiremezken ve Ardahan’ın Dünyanın en lezzetti et üretim merkezi olduğunu, Arıcılık ve Süt ürünleri ihraç edecek projeler geliştirmeyi bilmeyenler! Ardahan’ın Çıldır Gölüne İki tekne fırlatmayı hizmet sayacaklar. Hadi size rast gele Çıldırlılar. Bu vesile ile Merhum Demirel’e Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun”.

Bu haber 2150 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hilmi Uğurlu
    2 yıl önce
    Başkan Sizi Kutlarım Rüyasında Bile Yat ,Yelken ,Sandal görmemiş insanlarımız bunu azırgıyor Sen yoluna devam et 90 yılda çıldır Ardahan Kars Çalışkan iş yapan BAŞKAN gördü çocuğuna iş isteyen Partililer yok artık Köy yolları bile duble yol oldu Demir yolu Kura ve Aras nehirleri üzerine baraşlar Tüneller bunların yapılma Başarısı siz başkanlar sayesiinde hep beraber yürüdük o yollarda
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Ardahan’dan Etiler’e, oradan da FOX’a
Ardahan’dan Etiler’e, oradan da FOX’a