Reklam
Mollahasan Köyüne dev yatırım

Mollahasan Köyüne dev yatırım

Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Mollahasan Köyünde bölgenin en büyük ve modern taziye ve Kültür evi hizmete girdi.

08 Kasım 2017 - 18:03 - Güncelleme: 08 Kasım 2017 - 18:27
Reklam

İçinde spor salonu, mutfak, morg, kütüphane, taziye evi, Kültür evi ve kütüphane, Bayanlar için ayrıca taziye evi ve Köy Muhtar evi yer alıyor.

Mollahasan Köyü Muhtarı Birol Fındıkçı’nın girişimleri sonucu Mollahasan Taziye ve Kültür Evi’nin açılışı Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Göle Kaymakamı Zafer Oktay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar, Göle İlçe Başkanı İlhan Gültekin, İl Genel Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

TAZİYE VE KÜLTÜR EVİ, BİR MİLYON 700 BİN TL’YE MAL OLDU

Hizmet ve hayır konusunda ciddi emekler sarf eden Mollahasan Köyü Taziye ve Kültür Evi’nin yapılmasında büyük emeği olan Mehmet Sıddık Kalkancı, geçtiğimiz yıllarda da 1200 metre mezarlık duvarı, İmam ve Muhtarlık evinin yapımını da üstlenmişti.

Mollahasan Köyü Taziye ve Kültür Evi’nin arsasını Enes Ager tahsis ederken, binanın müteaahitliğini de Erhan Özdenoğlu üstlendi. Mollahasan köyünde yaşayan 35 hane halkı Taziye ve Kültür Evi’nin yapılmasına katkı sunarken, Merkezi İstanbul Esenyurt'ta bulunan Mollahasan köyü Derneği Başkanı Eyüp Keskin’de kısmen katkı sundu.

YABANCI KONUKLAR DİKKAT ÇEKTİ

Mollahasanlı hizmet adamı Mehmet Sıddık Kalkancı ile birlikte Şeyh Abdulgaffur İsa Seyadi er Rifai, Şeyh Abdurrezak Ebu Urva Hama, Resul küçük, Muhammet Aziz Keyali Rifai Halep, Şeyh Muhammet Said Felluce Bağdat’ta Mollahasan Köyü Taziye ve Kültür Evi’nin açılışında hazır bulundu.

Vali Bilmez, Kültür Merkezi ve Taziye Evi’nin hayırlı olması temennisinde bulunarak, yapımında emeği geçen derneklere ve köy halkına teşekkür etti.

Mollahasan Köyü Muhtarı Birol Fındıkçı, "Köylülerimin ve iş adamlarımızın katkılarıyla yaptırdığımız taziye evinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Köyümüzün kanaat önderlerinden hayırsever Mehmet Sıddık Kalkancı’ya teşekkür ediyor başarılarının devamını dilerim. Köyümüze güzel bir eser kazandırıldı, başta Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay ve İlçemiz kaymakamı Zafer Oktay ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Ardahan Haber 23 Şubat

Bu haber 5431 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • erhan fındıkcı
  5 ay önce
  sağlık ocağı yapsaydınızda her köye faydası olsaydı daha iyi olmöazmıydı taziye evi nedir ya
 • erhan fındıkcı
  5 ay önce
  taziye evi yapcagınıza sağlık ocağı yapsaydınızda karda kışta zorda kalmasaklardı herkesin evi bahçeli taziye evi abes olmuş okul olsa sağlık ocağı olsa fabrika olsa kalkınma olur göc olmaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRAFİK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
TRAFİK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
KAÇAR TANTUNİ HİZMETE GİRDİ
KAÇAR TANTUNİ HİZMETE GİRDİ