Reklam
Reklam
LOKANTACILARDAN VATANDAŞA BÜYÜK KAZIK

LOKANTACILARDAN VATANDAŞA BÜYÜK KAZIK

12 Haziran 2019 - 00:43
Reklam

ET DÖNER 25, HAŞLAMA 23!

Ardahan’da son aylarda denetimin yapılmaması bazı lokantacıları çok şımarttı. Meydanı başıboş bulan lokantacılar et döneri 25 TL’ye, haşlamayı da 23 TL’ye satıyor.

Hesabı ödeyip fiş isteyen vatandaşa ise, ‘Fişimiz bitti, faturamız da muhasebede. Başka zaman verelim’ diyerek müşteriyi başından savıyor.

31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde CHP’den Ardahan Belediye Başkanı seçilen Faruk Demir’in yaşadığı yoğunluğu fırsata çeviren bazı lokantacılar, vatandaşı kazıklarken, fiyatları da kendi kafalarına göre yükselttiler.

Zabıtanın denetimleri yapmadığı, Tarım İl Müdürlüğünün rutin olarak kontrol etmediği, Sağlık Müdürlüğünün ise lokantaların hijyen kurallarına uyup uymadığını kontrol etmediği Ardahan’da, fiyatlar cep yakarken, işletme sahiplerinin gelişigüzel fiyat yükseltmesine vatandaş tepki gösteriyor.

Döner kokusunu borularla dışarı verip, vatandaşı içeriye çeken uyanık lokantacılar, 40 TL’ye kasaptan aldıkları kırmızı etin 100 gramını en küçük porsiyonda 25 TL’ye satıyorlar.

ZABITA VE ESOB GÖREVE

Bunun yanında yine diğer yemekleri de fahiş fiyata satan lokantacıların bu uygulamasına kim dur diyecek? Ardahan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü neden görevini yapmıyor? ESOB fiyat rayici listesinin asılmasına neden çözüm bulmuyor? Bu lokantalara vergi denetimi neden yapılmıyor?

Kırmızı et deposu olan Ardahan’da et yemeklerinin bu kadar pahalı olmasına tepki gösteren vatandaşlar yetkilileri göreve çağırıyor.

Vatandaşları kazıklayarak günlük cirolarını yükseltip ceplerini dolduran kent merkezindeki bazı lokantacılar yüzünden kırmızı et yiyemeyen vatandaşlar, tavuk dönere mecbur bırakılıyor.

Öte yandan aşağı caddedeki bir lokantadaki et dönerle, yukarı caddedeki et döner fiyatları arasında uçurum olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Ardahan’da fahiş fiyatlar nedeniyle dert yanan vatandaşlar konu hakkında gazetemizi arayarak yetkileri göreve davet ettiler.

Bu haber 3772 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Miro
  3 ay önce
  Ramazanda lokantalar tadilat yaptı bu masrafi nerden cikaracak tabi vatandaştan sonra ardahanda kazanan kasap ve lokanta arkadaş bende açıcam lokanta
 • Miro
  3 ay önce
  Ramazanda bazı lokantalar tadilat yaptı bu masrafi nerden cikaracak tabi vatandaştan sonra ardahanda hayvanda para etmediği için kazanan kasap ve lokanta arkadaş bende açıcam lokanta
 • Maho75
  3 ay önce
  LOKANTACILAR BANA BAKIN! GELİRSEM SİZİ KEPÇE ILE KOVALARIM, HIRSIZLIK YAPIP İNSANLARI KAZIKLAMAYIN.
 • G k
  3 ay önce
  Vatandaşta üçüz o*** lokantada et yesin fiatlar duser
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Köprülü Belediyesi tam gaz çalışıyor
Köprülü Belediyesi tam gaz çalışıyor