Reklam
Reklam
KONSEYDE SEÇİM HEYECANI

KONSEYDE SEÇİM HEYECANI

10 Haziran 2019 - 18:14
Reklam

Ardahan Kent Konseyi 3. Olağan Genel Kurulu seçimine bir hafta kala gazetemizi ziyaret ederek yayın ekibine Kent Konseyi seçimi hakkında bilgi veren Başkan Burak Taştan, kamuoyunda dolaşan bilgi kirliliğine, bireyselliğe, küçük hesaplara ve çatışmacı ortam yaratanlara tepki gösterdi.

Ardahan Kent Konseyi 18 Haziran’da seçimli Olağan Genel Kurulda yeni Başkanını seçmek için sandık başına gidecek.

İKİ ADAY YARIŞACAK

Ardahan Belediyesi Konferans salonunda yapılacak olan seçim saat 13.30’da başlayacak. Üyeler mevcut Başkan Burak Taştan ve Başkan Adayı olan Vural Badem için sandık başında oy kullanacak.

Dernekler, Muhtarlar, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu kurum temsilcilerinin doğal delege olduğu Kent Konseyi seçimi öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Burak Taştan, herkesi Olağan Genel Kurul seçimine davet etti.

Ardahan Kent Konseyinin Olağan Genel seçiminin Yerel Demokrasi, Katılım ve Kent Konseyleri temasıyla toplanacağını belirten Taştan, Konsey olarak ‘yerel düşün küresel hareket et’ sloganıyla iki dönemdir çok çalışan Ardahan’ın menfaatine olan yatırım ve projelere destek veren, olumsuzluklara ise her hangi bir siyasi görüş farketmeksizin yönetim olarak tepkilerini tavırlarını net olarak ortaya koyduklarını söyledi.

KONSEY:  KARAR VERİCİ MERCİ DEĞİLDİR

Ardahan Kent Konseyinin yapısıyla ilgili bilgiler veren Mevcut Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, “Konsey olarak 18 Haziran’da tekrar seçimimizi yapacağız. Kent Konseyleri karar verici mekanizma değildir. Bizler özellikle Ardahan Belediyesinin şehrimizle ilgili aldığı kararlarda yön verici, tavsiye edici gibi bir konumumuz bulunmaktadır. İlimizde uygulanacak olan projelerin doğru veya yanlış olduğu konusunda görüşümüzü konseyin karar verici organıyla istişare edip görüşlerimizi ortaya koyarız. Bugüne kadar da ilimizde uygulamaya sokulan projeler ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi her zaman ya sözlü olarak ya da basın aracığıyla yetkili mercilere ilettik. Bunun yanında Kent Konseyinin ne olduğu konusunda Belediye meclis üyelerimizle birlikte bir anket çalışması gerçekleştirdik. Üyelerimizin duruma ne kadar hâkim olduğu konusunda bilgi sahibi edindik. Kent Konseylerinin şehirde yapabileceği şey tavsiyelerde bulunup bununla ilgili STK’larla ortak hareket edip varsa projesini ortaya koymaktır. Projeyi uygulayabilme yetkisi tamamen karar verici organlara aittir. Yoksa bizim Ardahan’ı yeniden inşa edelim gibi bir tavsiyede bulunmamız mümkün değildir” dedi.

ÜYELERİMİZ, BİRİLERİNE GEREKEN CEVABI VERECEKTİR!

Kent Konseyi olarak Türkiye’de alternatif bütçe oluşturan tek Konsey olduklarını, alternatif bütçe sayesinde çeşitli faaliyetlerde ve projelerde bulunduklarını söyleyen Başkan Taştan, “Belediye Konferans salonunda seçimimizi demokrasi şöleni içerisinde gerçekleştireceğiz. Birilerinin, ‘Bunların saltanatını yıkacağız’ söylemlerine karşı Kent Konseyinin değerli delegeleri en iyi şekilde cevap verecektir. Çünkü biz Ardahan’ın 92 ruhunu koruyan bir ekibiz. Üyelerimizin bundan yana tavır alacaklarını düşünüyorum. Yoksa birilerinin kişisel hesaplar peşinden koşmasına üyelerimiz izin vermeyecektir. Delegelerimizin ilk turda bu işi bitireceği kanaatindeyim. Bu vesileyle bütün Ardahanlıları seçime davet ediyorum. Seçimde aday olanlara da başarılar diliyorum. Hak eden kazansın” diye konuştu.

Bu haber 675 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan İnceler
    3 ay önce
    Burak Taştan her seferinde görüyorum, o sözün doğrusu \"küresel düşün, yerel hareket et\" olacak. yerel düşünüp küresel hareket edersen ortada kalırsın. Bilmediğin lafı kul***ma bari.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Köprülü Belediyesi tam gaz çalışıyor
Köprülü Belediyesi tam gaz çalışıyor